Jeśli masz suche i spierzchnięte usta, tak je lecz

0
510

Nasze usta są bardzo delikatne – nie mają melaniny, więc są podatne na oparzenia słoneczne, a ich ochronną powłokę możemy zniszczyć po prostu liżąc je (szkodzą im enzymy w naszej ślinie).

Tak więc każda z nas może użyć jednej lub dwóch sztuczek, aby mieć gładkie, zdrowe i nadające się do całowania usta.

Ładny uśmiech jest zawsze atrakcyjny. Zebraliśmy listę sposobów, dzięki którym możesz zachować piękny uśmiech i uniknąć spierzchniętych, i suchych ust.

1. Unikaj matowych szminek.

Ilustracja autorstwa Oleg Guta dla Bright Side

Tak, takie szminki są modne, ale matowe pomadki wysuszą usta. Dlatego gwiazdy Instagrama stosują rozległe zabiegi i nawilżające bazy, aby nie uszkodzić ust, jednocześnie prezentując nowe produkty lub trendy w makijażu.

2. Użyj peelingu do ust.

© pixabay

Złuszczanie ma kluczowe znaczenie dla zdrowych ust, ale kwasowe peelingi są szkodliwe, dlatego lepiej trzymać się naturalnych metod. Możesz je kupić (dokładnie sprawdź listę składników) lub zrobić samodzielnie. Bazą powinien być olej (np. shea lub kokosowy) z naturalnym drobnym cukrem jako środkiem złuszczającym.

Czytaj: Już 15 razy wypełniała usta. Nadal chce mieć większe

3. Przepis na ratunek ustom

© Chinh Le Duc/ Unsplash

Użyj tej maski na noc, aby uzyskać szybkie rezultaty.

  • miód ekologiczny,
  • masło kakaowe,
  • oliwa z oliwek.

Wymieszaj te składniki, aby powstała pasta i nałóż ją na usta przed pójściem spać.

Czytaj: MPK wystawiło wrocławski autobus na licytację WOŚP

4. Używaj olejów o wysokiej komedogenności.

© Christin Hume/ Unsplash

Komedogenność to miara, o której nie wszyscy wiedzą. Ten pomiar pokazuje zdolność olejków do zatykania porów. Na przykład olej kokosowy ma wysoką komedogenność, więc nie należy go nakładać na twarz (zatyka pory), ale jest cudowny dla ciała i ust, ponieważ wypełnia małe bruzdy.

5. Nawilżaj od wewnątrz i na zewnątrz.

© Monika Grabkowska/Unsplash

Stan Twojego ciała jest spójny – jeśli Twojej skórze i wnętrzu brakuje wody, będzie to widoczne również na ustach. Upewnij się, że codziennie pijesz dużo wody i używasz środków nawilżających.

johannesfloe.com – Art to remember

6. Użyj nawilżacza.

© Sarah Dorweiler/Unsplash

Suche powietrze w domu i miejscu pracy jest główną przyczyną suchych ust, szczególnie zimą. Istnieją również sposoby na zwiększenie wilgotności powietrza w domu, pozostawiając otwarte drzwi łazienki podczas kąpieli pod prysznicem, kupując rośliny doniczkowe i pozostawiając miski z wodą na blatach.

7. Maska ogórkowa

Ilustracja autorstwa Oleg Guta dla Bright Side

Pamiętasz te zabawne sceny z filmów, w których kobiety siedzą z 2 plasterkami ogórka na oczach? To działa również na Twoje usta! Weź cienki plasterek ogórka lub pastę ogórkową i nałóż ją na usta na 5–10 minut. Wypróbuj to jako część swojej rutyny pielęgnacyjnej na zimę.

8. Balsam do ust z ceramidami

© pixabay

Twoje usta naturalnie mają zewnętrzną warstwę ochronną, ale jedzenie, zabiegi, makijaż i pogoda mają tendencję do niszczenia tej warstwy. Ceramidy działają, aby pomóc Twojemu ciału w naturalny sposób przywrócić tę warstwę ochronną.

9. Unikaj silnie kwaśnych potraw i przypraw.

© Baehaki Hariri/Unsplash© Brooke Lark/Unsplash

Kwaśne i pikantne potrawy naruszają naturalną warstwę ochronną ust i „otwierają” ją na zniszczenie. Jeśli próbujesz uniknąć spierzchniętych i podrażnionych ust, unikaj również takich potraw.

10. Używaj kremu do opalania

© pixabay

Twoje usta są tak delikatne w stosunku do promieni słonecznych, jak skóra na twarzy i ciele. Aby je chronić, używaj kremów przeciwsłonecznych o SPF co najmniej 15.

Czy masz w zanadrzu jakieś sztuczki, których nie umieściliśmy na tej liście? Podziel się nimi z nami!