Jeśli rozwiążesz poprawnie 1/3 tych zagadek, powiedz znajomym, że jesteś geniuszem.

0
992
Ćwicz mózg!

Nasze mózgi potrzebują ciągłego wysiłku, aby zachować jak najdłużej sprawność umysłową, która jest bardzo ważna. Z związku z tym przygotowaliśmy dziś kilka zagadek, które z pozoru wydają się łatwe. Przekonaj się, czy wszystkie odgadniesz. Jeśli tak, śmiało możesz siebie nazwać geniuszem!

Łamigłówki i zagadki dla najmądrzejszych czytelników 🙂

1.Która z pań jest biedna?

Obie te kobiety są samotne, ale jedna z nich przez wiele lat żyła w ubóstwie i po prostu obrabowała bank, by spłacić swój dług. Potrafisz zgadnąć która?

2. Możesz znaleźć 3 słowa w języku angielskim?

3. Którą jaskinię powinien wybrać?

Mężczyzna badał biegun południowy, gdy rozpętała się silna burza. Udało mu się znaleźć 2 jaskinie, w których mógł się schronić, ale w pierwszej jaskini mężczyzna zauważył głodnego niedźwiedzia polarnego, a druga jaskinia była wypełniona odpadami radioaktywnymi. Którą jaskinię powinien wybrać?

4. Gdzie jest wyjście?

Księżniczka została zamknięta w wieży. Odkryła, że może uciec przez czwarte drzwi. Ale są tylko 3 drzwi. Jak księżniczka może znaleźć drzwi nr 4?

5. Czy możesz znaleźć 3 słowa w języku angielskim?

6. Które wyjście wybrać?

Mężczyzna został schwytany, ale są trzy możliwe sposoby na ucieczkę. W pierwszym wyjściu stoją wściekłe psy. W drugim wyjściu jest bomba z 5-minutowym zegarem i już jest włączona. W trzecim wyjściu stoi uzbrojony strażnik. Którędy mężczyzna powinien uciec?

7. Która winda jest bezpieczniejsza?

Tomek otrzymał wiadomość, że seryjny morderca właśnie dostał się do jego budynku. Mężczyzna postanowił uciec na zewnątrz budynku. Podczas gdy Tomek czekał, dwie windy dotarły na jego piętro w tym samym czasie, a w obu windach stał facet, który wyglądał bardzo podejrzanie. Do której windy Tomek powinien wsiąść?

8. Co jest nie tak na tym zdjęciu?

9. Kto jest kłamcą?

Pewien biznesmen przybył do swojego biura i odkrył, że niektóre bardzo ważne dokumenty zniknęły z jego biurka. Policja podejrzewa 3 osoby i każda z tych osób powiedziała, że nawet nie była w biurze. Kto z nich kłamie?

10. Jakim wyjściem powinien uciec?

Mężczyzna został porwany i zamknięty w domu. Dom miał 4 drzwi do ucieczki i mógł uciec przez jedno z nich. Za pierwszymi drzwiami panuje wyjątkowo zimna temperatura, która zamrozi go na śmierć. Za drugimi drzwiami są bardzo głodne rekiny. Za trzecimi drzwiami jest pokój wypełniony trującym gazem. W czwartych drzwiach jest tak silne słońce, że wszystko spala swoimi promieniami. Jakim wyjściem mężczyzna powinien uciec?

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wybierz jedną cyfrę, a ja odgadnę, ile masz lat!

ODPOWIEDZI:

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

I jak, ile udało Ci się odgadnąć zagadek?

Źródło i zdjęcia: brightside.me

Jesteś z Poznania? Koniecznie zerknij do f7poznan.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie zerknij do 
f7krakow.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie zerknij do 
f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie zerknij do 
f7warszawa.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie zerknij do 
f7lodz.pl
Jesteś z innego miasta? Koniecznie zerknij do 
f7city.pl