Jesteś fanem technologii Apple? Odwiedź Centrum Turystyczne Apple

0
334
Apple Park to ogromny, ale niski budynek wpisujący się w otoczenie i pozwalający na zagospodarowanie przestrzeni jako park. Zdjęcie: Twitter/DUO

Jesteś fanem technologii Apple? Odwiedź Centrum Turystyczne Apple (Apple Park Visitor Center) w Dolinie Krzemowej.

Wszyscy wiedzą o Dolinie Krzemowej i ilu jest tam światowych gigantów technologicznych. Jest tam wiele dużych, futurystycznych i krzykliwych siedzib technologicznych – chociaż większość nie jest otwarta dla publiczności. Apple jest jednym z gigantów technologicznych, który faktycznie umieścił centrum dla odwiedzających w kampusie swojej siedziby, aby fani mogli je odwiedzać.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Apple to najcenniejsza firma na świecie

Apple to nie tylko kolejna firma technologiczna w Dolinie Krzemowej – to najcenniejsza firma na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej. Ten artykuł został opublikowany, aby podkreślić, jak duże i ważne jest Apple i dlaczego jest to firma, którą warto odwiedzić.

Siedziba Apple — Apple Park

Siedziba Apple nazywa się Apple Park i jest wyposażona w centrum dla zwiedzających.

Siedziba Apple Park:

  • Otwarta: dla pracowników w kwietniu 2017
  • Lokalizacja: Cupertino, Kalifornia
  • Wielkość terenu: 1,46 km2
  • Pracownicy: Ponad 12 000 pracowników

Główny budynek Apple Park to masywny okrągły budynek i został nazwany „statek kosmiczny”. Projekt Apple Park był pod wpływem Steve’a Jobsa, który chciał, aby kampus bardziej przypominał ostoję przyrody niż typowy park biznesowy. Centrum dla odwiedzających Apple Park to jedyna część otwarta dla publiczności.

W tym celu 80% terenu stanowi teren zielony, który został obsadzony odpornymi na suszę drzewami i roślinami pochodzącymi z obszaru Cupertino w Kalifornii. Na środku dziedzińca głównego budynku znajduje się sztuczny staw.

Centrum dla zwiedzających Apple Park

Centrum Turystyczne Apple Park (The Apple Park Visitor Center) składa się z czterech głównych obszarów, sklepu Apple Store, powierzchni wystawienniczej, tarasu na dachu i dużej kawiarni. Apple Store oferuje towary marki Apple niedostępne w normalnych sklepach Apple (takie jak koszulki, czapki, torby na zakupy, pocztówki). Przestrzeń wystawiennicza prezentuje model 3D Apple Park z rozszerzoną rzeczywistością.

Czytaj: Najpiękniejsze Apple Store na świecie!

To centrum dla zwiedzających jest jedyną częścią Apple Park, którą turyści mogą odwiedzać. Więc chociaż nie można po prostu spacerować i grzebać po siedzibie Apple, przynajmniej stworzyli specjalne miejsce tylko dla odwiedzających.

Centrum dla zwiedzających to architektoniczne rozszerzenie prywatnego kampusu, w którym odwiedzający mogą uczyć się, zwiedzać, robić zakupy i nie tylko. Intencją jest tutaj zaprezentowanie innowacyjnych zasad projektowania Apple Park. Zobaczymy, jak starają się pozostać w czołówce technologii i jak planują do 2030 roku przejść na neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla w całej swojej działalności.

Czytaj: Apple wycofuje iPoda po 21 latach

Po relaksie przy kawie (wewnątrz lub na zewnątrz) udaj się na taras na dachu, gdzie można podziwiać wyjątkowy widok na Apple Park i jego pofałdowany krajobraz.

Jedna firma z wielu w Dolinie Krzemowej

Podczas pobytu w Dolinie Krzemowej jest wiele innych siedzib do odwiedzenia. Można na przykład odwiedzić kampus Google (ale odwiedzający nie mogą wejść do tamtejszych budynków). Niektóre z innych kultowych marek mogą również mieć centra dla zwiedzających, a nawet wycieczki.

Czytaj: Singapurski Apple Store to elegancka szklana bańka pływająca w zatoce Marina Bay

Dolina Krzemowa to ogólne określenie regionu w południowej części San Francisco Bay Area, który jest globalnym centrum zaawansowanych technologii i innowacji (nawet jeśli Tesla przeniósł się do Teksasu). Dolina Krzemowa obejmuje takie miasta, jak Santa Clara, a w szczególności San Jose.

Inne miasta, które obejmuje Dolina Krzemowa, to Sunnyvale, Santa Clara, Redwood City, Mountain View, Palo Alto, Menlo Park i Cupertino.

Obszar jest domem dla tysięcy firm rozpoczynających działalność i posiada około jednej trzeciej wszystkich inwestycji w kraju. Opracowane tam technologie obejmują mikrokomputer, układ scalony na bazie krzemu oraz mikroprocesor.

Niektóre z najbardziej znanych firm z Doliny Krzemowej to Adobe Inc, Google, Apple, eBay, HP Inc., Lockheed Martin Space, Netflix, PayPal, Twitter i wiele innych.

Więc jeśli ktoś jest zainteresowany nowymi technologiami i jedną z największych historii sukcesu technologicznego USA, rozważ odwiedzenie Doliny Krzemowej. Zobacz, gdzie rodzi się wiele technologii jutra.

Apple to największa firma na świecie

Wiele osób kocha Apple, a wielu nienawidzi Apple. Ale prawie każdy ma opinię o innowacyjnej firmie technologicznej.

Według companiesmarketcap.com, w październiku 2022 roku, Apple był najcenniejszą firmą na świecie wycenianą na 2,2 biliona dolarów.

Historia Apple jest fascynująca, a wraz z innymi gigantami technologicznymi i mniej znanymi gigantami pomogła uczynić Dolinę Krzemową najważniejszym na świecie centrum innowacji technologicznych, jakim jest dzisiaj.