Jezioro Miłości w Dubaju- dwa serca na środku pustyni

0
1585
Zdjęcie: YouTube

Love Lake, czyli Jezioro Miłości to sztuczne jezioro w kształcie serca położone na pustyni w pobliżu Dubaju. To prawdopodobnie jedna z najbardziej imponujących atrakcji dla zakochanych par odwiedzających Bliski Wschód.

Od kultowej wyspy w kształcie dłoni po drapacze chmur, takie jak Burdż Chalifa, w Dubaju nie brakuje atrakcji znanych na całym świecie, ale na pustyni wokół najbardziej zaludnionego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest o wiele więcej do odkrycia.

Jednym z takich ukrytych klejnotów jest stworzone przez człowieka Jezioro Miłości, technicznie dwa splecione jeziora w kształcie serca, położone w pobliżu Oazy Al Qudra.

Mierząca aż 550 000 metrów kwadratowych ta oszałamiająca atrakcja turystyczna jest widoczna nawet z kosmosu.

Położone w znacznej odległości od jakichkolwiek obszarów miejskich, Jezioro Miłości to prawdziwa oaza, otoczona pustynią.

Można sobie tylko wyobrazić czas, wysiłek i pieniądze, które włożono w urzeczywistnienie tego miejsca, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że oprócz samego jeziora w kształcie serca, składa się z setek tysięcy odmian krzewów, ponad 16 000 drzew i tysięcy kolorowych kwiatów, włączając czerwone begonie, ułożone w kształt serca lub w z napisem „Love”.

Zdjęcie: Instagram

Odsłonięte w listopadzie 2018 roku Jezioro Miłości w Dubaju zaczęło przyciągać uwagę po tym, jak szejk Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum, koronowany książę Dubaju, udostępnił jego zdjęcie lotnicze na swoim popularnym koncie na Instagramie, opatrzone podpisem „Do was wszystkich”.

Czytaj: Wszystko, co musisz wiedzieć o skokach spadochronowych w Dubaju

Zdjęcie: Instagram

Chociaż Jezioro Miłości stało się popularnym celem romantyków na Bliskim Wschodzie, aby naprawdę docenić jego piękno, trzeba je zobaczyć z co najmniej 50 metrów nad ziemią, w przeciwnym razie wszystko, na co będziesz patrzeć, to lekko zakrzywione jezioro.

Czytaj: Ta wieża w Dubaju będzie obracać się wraz z wiatrem!

Zdjęcie: Instagram

Jeśli będziesz chciał doświadczyć widoku z helikoptera lub przynajmniej przelecieć dronem jeziorem, to musisz mieć pozwolenie. Jeśli żadna z tych opcji nie jest wykonalna, możesz po prostu przeglądać zdjęcia w Internecie lub podziwiać jezioro w Google Earth.

Zdjęcie: Instagram

Nie widać tego z ziemi, ale słowo „Love” jest pisane setkami drzew, a prawie wszystko tutaj ma kształt serca, jezioro, kompozycje kwiatowe, i nawet widoczne boiska do badmintona.

Zdjęcie: Instagram

Jeśli więc masz dość wieżowca Dubaju, ogromnych centrów handlowych i sztucznych wysp, wybierz się na 50 kilometrów w głąb pustyni i odkryj wyjątkowe Jezioro Miłości.

johannesfloe.com – Art to remember