Jodhpur – błękitne miasto Indii

0
691

„Na początku marca odbyłem 2-tygodniową wycieczkę do Indii, tuż przed zamknięciem kraju z powodu pandemii. Miałem szczęście, że wróciłem do Wietnamu na czas. Byłem w Jodhpur, niebieskim mieście w Indiach” – napisał Minh Đức na łamach Bored Panda.

Błękit nie jest wszędzie widoczny. Jeżeli wybierzemy się na spacer po starym mieście u podnóża fortu Mehrangarh w Jodhpur (Dźodhpur) będziemy podziwiać niebieskie domy.

Barwa jest zróżnicowana, od indygo, cyjan, błękit królewski, po lazurowy i kobaltowy. Nie oczekuj, że niebieski odcień w Jodhpur jest tak ładny jak niebieskie zaułki w Chefchaouen w Maroko. Ludzie malują domy na niebiesko, nie dla celów turystycznych. Dlatego możesz znaleźć budynki zabarwione, brudne, a zaułki pokryte są krowimi odpadami.

Czytaj: CUDOWNA WIOSKA W MAROKO.

Jeśli kiedykolwiek tam będziesz staraj się spacerować wąskimi alejkami, wczesnym rankiem, kiedy miejscowa ludność jeszcze śpi. Uzyskasz lepszy widok, ponieważ na zdjęciach będziesz tylko Ty, lub odwrotnie – zrobisz zdjęcia okolicy bez tłumu ludzi.

Więcej informacji: Facebook

Czytaj: Himalaje widoczne po raz pierwszy od 30 lat wraz ze spadkiem poziomu zanieczyszczenia w Indiach

Widok z lotu ptaka

Kolor budynku jest dopasowany do błękitnego nieba.

Warto odwiedzić Jodhpur i Indie zimą lub wiosną, aby trafić na czystsze niebo i znośniejszą pogodę.

Poetycka niebieska brama i rozpadająca się ściana.

„Próbowałem iść małymi alejkami prowadzącymi do fortu. Bliżej podnóża fortu znajduje się więcej niebieskich domów dla podróżników do odkrycia”.

Miejscowi ludzie są przyjaźni i nie mają problemu, jeśli zrobisz zdjęcie ich domu.

Zgubienie się w środku niebieskiej uliczki wydaje się być całkiem urocze w Jodhpur.

Codziennie można spotkać turystów, którzy wędrują po okolicy i szukają wspaniałego widoku na niebieskie miasto.

Niektórzy właściciele domów pozwalają ci wejść na dach, aby zrobić zdjęcie całej okolicy, ale musisz zapłacić niewielką kwotę.

W powietrzu panuje letnia atmosfera i spokój.

Czytaj: