Johnny Depp i jego pierwsza kolekcja dzieł sztuki

0
511
Johnny Depp „złamał internet” dzięki sprzedaży dzieł sztuki, zarabiając miliony. Źródło: Twitter

Aktor Johnny Depp maluje obrazy. Pierwsza kolekcja dzieł artysty sprzedała się w kilka godzin, dzięki czemu Deep zarobił oszałamiające 3,6 miliona dolarów.

Johnny Deep ma wiele talentów. Poza talentem aktorskim, gwiazdor znany jest również ze swojego zamiłowania do muzyki. Nagrał płytę z legendarnym gitarzystą Jeffem Beckiem.

Czytaj: Johnny Depp wydał album

Teraz Depp dołączył do swojej kolekcji malowanie obrazów. I co ciekawe, wszystkie jego prace poszły jak ciepłe bułeczki. Sprzedały się wręcz w ekspresowym tempie za 3,6 miliona dolarów.

Do sprzedaży trafiła pierwsza kolekcja jego obrazów „Friends & Heroes” za pośrednictwem galerii Castle Fine Art w Londynie.

„Friends & Heroes”

„Friends & Heroes” to kolekcja czterech portretów przedstawiających osoby ważne dla Deppa. Znaleźli się na nich: Bob Dylan, lizabeth Taylor, Al Pacino i Keith Richards.

Zostały stworzone w odważnym, graficznym stylu i zaakcentowane gestami, które wyznaczają fragmenty portretu.

Na stronie Castle Fine Art – agencji pośredniczącej w sprzedaży płócien, która reprezentuje artystę czytamy: – W kolekcji Friends & Heroes Johnny Depp skupił się na ludziach, których dobrze znał i którzy zainspirowali go jako osobę. Każdy obraz jest intymnym odzwierciedleniem ich charakteru w oczach Johnny’ego; Obraz tego, jak mu się objawili. Od jego drogiego przyjaciela Keitha Richardsa, który zainspirował maniery kapitana Jacka Sparrowa, po Boba Dylana. Styl? Odważny, barwny, inspirowany popartem i sztuką fotografii. 

Czytaj: Zobacz, jak wyglądał Wawel 1000 lat temu dzięki tej animacji

Rekord sprzedaży

Friends & Heroes było pierwszym na świecie wydaniem drukowanym i najszybciej sprzedającą się kolekcją Castle Fine Art do tej pory. Zestaw czterech obrazów sprzedano za 15 040 USD. Portrety sprzedawano także pojedynczo za 3973 USD za sztukę. Całość kolekcji – 780 kopii sprzedano za około 3,6 miliona dolarów.

Friends & Heroes to pierwsze na świecie wydanie drukowane i najszybciej sprzedająca się kolekcja Castle Fine Art – wyprzedała się „prawie natychmiast”.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Castle Fine Art (@castlegalleries)

Johnny Depp: Instagram
Castle Fine Art: Strona internetowa | Facebook | Instagram