Jurek Owsiak zrezygnował z kierowania WOŚP. Już nie jest szefem

0
769
zdjęcie: facebook.com

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ogłosił osobiście, że rezygnuje ze swojego stanowiska. Dosłownie przed chwilą Polskę obiegła smutna wiadomość, że prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje. Polityk został zaatakowany przez nożownika podczas finału WOŚP. 

Osobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji i szefa zarządu. Fundacja będzie dalej funkcjonowała – powiedział przed chwilą na konferencji w Warszawie Jurek Owsiak.

Decyzję swą tłumaczy tym, że za śmierć prezydenta Gdańska została oskarżona fundacja oraz sam Owsiak.

Spotkałem się z opiniami, że to nasza wina, że nie żyje człowiek, że nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. To na mnie spadła ta odpowiedzialność. Miliard złotych. Ponad miliard złotych przeznaczonych na służbę zdrowia. Mówi się, że prezydent zginął, że my jesteśmy współautorem tego, co się stało. Dziękuję wszystkim, którzy byli z nami, dziękuję za niezwykły finał, nie poddajemy się, fundacja się nie podda – powiedział Owsiak.

PRZECZYTAJ TAKŻE: KOLEJNY REKORDOWY WYNIK WOŚP. PRZYKRYŁA GO DRAMATYCZNA SYTUACJA – PAWEŁ ADAMOWICZ NIE ŻYJE – f7dobry.com

W ocenia Owsiaka, w ostatnim czasie „nienawiść, która jest w ludziach eksplodowała w sposób maksymalny.”

Trudno winić organizatorów za to, co się stało wczoraj w Gdańsku. To miało miejsce na pięknej scenie. Trudno mówić jednoznacznie o złym zabezpieczeniu. Każdy mógł tam wejść, ale ciężko było uchronić się przed człowiekiem, który ma takie zamiary, jest piekielnie trudno – dodał po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Owsiak.

Może wyluzują ci, którzy w Polsce dostali niesamowitą, otwartą przestrzeń do takich działań – dodał Jurek Owsiak.

Pan prezydent zbierał pieniądze razem z nami. Był razem z nami i będzie z nami do końca świata i jeden dzień dłużej. Wspierajcie fundację, bądźcie razem z nami. Fundacja nie spocznie nigdy – zakończył Owsiak.

To idealny przykład, jak polityka potrafi zniszczyć coś pięknego, jak polityka i kościół potrafią namieszać ludziom w głowach, którzy nie czepiają się Rydzyka – człowieka, który dostaje auta od bezdomnych, a wszyscy czepiają się człowieka, który od lat wspiera szpitale.