Już niedługo w aptece kupisz medyczną marihuanę

0
747
zdjęcie: pixabay.com

W końcu się doczekamy. Już za miesiąc w aptekach będziemy mogli kupić medyczną marihuanę. Jest zgoda na sprowadzenie jej do polskich aptek. Susz roślinny zawierający tetrahydrocanabinol (THC) będzie pochodził z kanadyjskich upraw spod szyldu- Spectrum Cannabis.

Ta decyzja bardzo ucieszyła Annę Kalita, wdowę po zmarłym polityku SLD Tomaszu Kalicie, który walczył ze złośliwym glejakiem mózgu. Zmarł mając zaledwie 38 lat. Oboje bardzo walczyli o legalizację medycznej marihuany w Polsce. Niestety, nie doczekali tego oboje.

– Tomeczku, to Twój sukces, Kochanie! Wygrałeś tę walkę!!! Pierwszy lek konopny został dziś dopuszczony do obrotu! Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych dał zielone światło kanadyjskiej firmie Spectrum Cannabis. To wielki dzień dla setki tysięcy chorych ludzi w tym kraju –  napisała na Facebooku Anna Kalita.

Konopie mają być dostępne w polskich aptekach na przełomie listopada i grudnia. Susz roślinny będzie sprowadzać spółka Spectrum Cannabis należąca do kanadyjskiej grupy kapitałowej Canopy Growth Corp., światowego giganta w branży medycznych konopi. Wszelkie formalności ciągnęły się od czerwca.

zdjęcie: facebook.com

PRZECZYTAJ TAKŻE: 11 PRODUKTÓW, KTÓRE WARTO SPOŻYWAĆ W PRZYPADKU STWIERDZENIA ANEMII – f7dobry.com 

300 000 pacjentów

Na recepty na medyczną marihuanę w Polsce czeka tysiące pacjentów. Może ją wypisać każdy lekarz. Przez ostatni rok organizowano szkolenia dla zainteresowanych tą formą leczenia. Importer szacuje, że z terapii mogłoby w Polsce skorzystać 300 tys. chorych.

Przeszkoliliśmy około 60 lekarzy różnych specjalizacji – powiedział dr Jerzy Jarosz, anestezjolog i specjalista leczenia bólu z warszawskiego Hospicjum św. Krzysztofa.

Blisko 2 tysiące za miesięczną kurację

Nie wiadomo jeszcze, ile trzeba będzie zapłacić za susz, ale lekarze przewidują, że będą to wysokie ceny.

Popyt jest rozbudzony, a importer na razie nie ma konkurencji – mówi dr Jarosz.

W całej sytuacji jedynym pewnym faktem jest to, że marihuana nie będzie refundowana. Eksperci szacują, że 1 gram będzie kosztować około 50-60 zł, a za miesięczną terapię trzeba będzie zapłacić około 1500-2000 zł. Lek byłby zdecydowanie tańszy, gdyby pochodził z krajowych upraw. Jednak Sejm nie zgodził się na to podczas prac nad ustawą.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj 🙂 

Przeczytaj także: ODRA ZABIJA W EUROPIE. W TYM ROKU ZMARŁO JUŻ 37 OSÓB! – f7dobry.com

Koniecznie odwiedź naszą stronę o zdrowiu – f7zdrowie.pl