Kaczka uczy się chodzić na nowo dzięki protezie

0
379
Źródło: Nat Geo WILD

Nie tylko ludzie korzystają z protez kończyn — mogą z nich korzystać także ranne lub niepełnosprawne zwierzęta.

W przeszłości pisaliśmy o koniu, który zyskał nowe, lepsze życie dzięki protezie. Najnowszym stworzeniem, które teraz uczy się chodzić na sztucznej stopie, jest urocza kaczka o imieniu Waddles.

Waddles urodził się ze zdeformowaną nogą, ale jego przybrany właściciel Ben Weinman chciał pomóc mu żyć lepszym życiem. Skontaktował się z Derric Campana, certyfikowanym protetykiem zwierząt domowych w Bionic Pets, który wykonał wydrukowaną w 3D protezę nogi i stopy.

Czytaj: Gitarowy Rekord Guinnessa we Wrocławiu

Wideo zostało niedawno udostępnione w Internecie, ukazując wzruszający moment, kiedy Waddles ma nową nogę. Na początku nie jest do końca pewien, co o tym sądzić, ale po małej zachęcie ze strony Weinmana i Campany zaczyna radośnie dreptać na obu nogach.

Źródło: Nat Geo WILD

„Nie sądziłem, że będę się tym przejmować” – mówi Weinman. „Ale kiedy zabierasz te zwierzęta, wszystko, co chcesz zrobić, to zapewnić im dobre życie”.

„Widzisz, jak walczą, i myślisz, że nic nie możesz zrobić. To widok, który naprawdę łamie serce” – dodał Weinman.

Zobacz tę szczęśliwą chwilę poniżej:

Kaczka Waddles urodziła się ze zdeformowaną nogą, ale Derrick Campana, Certyfikowany Protetyk Zwierząt Domowych, zrobił mu protezę nogi wydrukowaną w 3D.

Źródło: Nat Geo WILD

Nat Geo WILD: Facebook | Instagram | Twitter | YouTube

johannesfloe.com – Art to remember