Kalifornia zapewni uczniom w szkołach darmowe posiłki

0
204
Kalifornia staje się pierwszym stanem, który zapewnia wszystkim uczniom bezpłatne posiłki. Zdjęcie: pl.freepik.com

Kalifornia staje się pierwszym stanem, który zapewnia wszystkim uczniom bezpłatne posiłki. Program obejmie niemal 6 milionów dzieci i ruszy wraz z nowym rokiem szkolnym.

„Wiemy, że wiele dzieci w Kalifornii jest niedokarmionych, a jeśli jesteś głodny, nie możesz się dobrze uczyć”.

Kalifornia jest pierwszym stanem, który oferuje wszystkim uczniom bezpłatne posiłki.

Przed rokiem szkolnym 2022-2023 gubernator Gavin Newsom podpisał ustawę ustanawiającą powszechny program posiłków. W ramach Kalifornijskiego Programu Posiłków Powszechnych wszyscy uczniowie szkół publicznych w klasach od zerówki do 12 lat, niezależnie od dochodów rodziców, mają prawo do bezpłatnego śniadania i obiadu. Zjednoczony Okręg Szkolny w Los Angeles zapewnia jeszcze większą pomoc, udostępniając uczniom trzy bezpłatne posiłki dziennie.

Kalifornia jest pierwszym stanem, który wprowadził bezpłatne posiłki szkolne dla uczniów obsługiwanych przez okręgi szkół publicznych, okręgowe biura edukacji i szkoły czarterowe.

Prawo stanowe wymaga, aby szkoły publiczne (w tym czarterowe) oferowały wszystkim uczniom dwa „odpowiednie żywieniowo posiłki szkolne” na dzień szkolny, a rachunek opłacają podatnicy stanowi.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Zjednoczony Okręg Szkolny w Los Angeles twierdzi, że ponad 81% uczniów pochodzi z rodzin, które kwalifikują się do federalnego programu posiłków szkolnych i mogą mieć do czynienia z brakiem bezpieczeństwa żywnościowego. W całym stanie kwalifikuje się około 60% uczniów szkół publicznych.

Przed pandemią rodziny w Los Angeles o dochodach między 27 560 a 39 220 USD musiały złożyć wniosek o Krajowy Program Obiadów Szkolnych 30 dni przed rozpoczęciem roku szkolnego, aby kwalifikować się do dawanych posiłków. Jednak urzędnicy okręgowi twierdzą, że zasady kwalifikowalności nie uwzględniają wysokich kosztów życia w mieście, uniemożliwiając zbyt wielu rodzinom otrzymanie pomocy, której naprawdę potrzebują.

Zakłócenia spowodowane przez COVID-19 spowodowały, że wiele okręgów szkolnych zaczęło oferować bezpłatne posiłki bez żadnych zobowiązań.

Podczas gdy kampusy szkolne zostały zamknięte podczas pierwszej fali pandemii w 2020 roku, wiele okręgów szkolnych nadal zapewniało uczniom bezpłatne posiłki. Ustawodawstwo pozwoliło Departamentowi Rolnictwa USA wydać zwolnienia dla szkół w całym kraju, umożliwiając im zapewnianie bezpłatnych posiłków dzieciom, które nie znajdowały się na terenie kampusu.

Czytaj: W Kalifornii jest żarówka, która działa już 118 lat!

L.A. Unified poszło o krok dalej we współpracy z Czerwonym Krzyżem, tworząc w marcu 2020 roku 60 miejsc, w których rodziny mogły odebrać dwa bezpłatne posiłki dziennie dla swoich dzieci, niezależnie od potrzeb. Kiedy we wrześniu rozpoczął się kolejny rok szkolny, stan wykorzystał nadwyżkę budżetową i federalną pomoc na wypadek pandemii, aby sfinansować bezpłatne posiłki dla każdego ucznia, niezależnie od poziomu dochodów, we wszystkich szkołach publicznych.

Teraz, gdy państwo uruchomi obowiązkowy Program Posiłków Powszechnych, rodzice będą mieli pewność, że ich dzieci będą mogły codziennie otrzymywać w szkołach przynajmniej dwa bezpłatne, pełne posiłki i nie będą musiały ponosić kosztów przygotowania dla nich śniadania i obiadu. Wszyscy uczniowie zostaną automatycznie zapisani do programu, chociaż uczniowie nie będą musieli uczestniczyć w tym programie. Zamiast tego posiłki będą podawane uczniom, którzy o nie poproszą.

Czytaj: 5 sposobów, w jakie nowoczesne szkoły zabijają krytyczne myślenie

Dział gastronomiczny Café LA, L.A. Unified twierdzi, że obecnie przekraczają wymagania USDA dotyczące zdrowych i pożywnych posiłków. Ich codzienne posiłki mają niską zawartość sodu, nie zawierają tłuszczów trans, azotanów ani siarczynów i zawierają świeże owoce i warzywa – mówi okręg.

Uczniowie niedawno przetestowali między innymi klopsiki, rogalika z indykiem, szynką i serem oraz koktajl z mango.