Kanadyjscy nurkowie morscy świętują ukończenie szkoły podwodnym zdjęciem

0
188

Kiedy najnowsza klasa płetwonurków Królewskiej Marynarki Wojennej zakończyła roczne szkolenie, szukała specjalnego sposobu na upamiętnienie tego wydarzenia. Wtedy narodził się pomysł na podwodne zdjęcie całej klasy. Na szczęście Valerie LeClair — która jest również oficjalną fotografką marynarki wojennej — stanęła na wysokości zadania.

Wszyscy — zarówno instruktorzy, jak i studenci — wskoczyli do basenu i ustawili się w dwóch rzędach. Z przodu zabytkowy dzwon nurkowy dodaje nieco wystroju, a flaga za grupą to standard każdego zdjęcia dyplomowego. Ale oczywiście podwodny zwrot akcji sprawił, że to zdjęcie grupowe stało się jeszcze trudniejsze. „Unosili się na powierzchnię” – mówi LeClair. „Ciężko było im siedzieć na krzesłach”.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Aby zwalczyć pływalność, wszyscy włożyli 3,6 kg ciężarki do kieszeni, a życzliwi koledzy i koleżanki pomagali zepchnąć wszystkich wypływających kolegów z klasy. Ale to nie był jedyny problem. Tylko instruktorzy w pierwszym rzędzie mieli pod krzesłami butle z tlenem. Uczniowie z tyłu musieli wstrzymywać oddech podczas próby pozowania.

Jak możesz sobie wyobrazić, wykonanie dobrego zdjęcia wymagało wielu prób i błędów. „Kiedy jesteś na pozycji, ktoś już prawie nie może złapać tchu” – mówi Tajoniel Forbes, żeglarz pierwszej klasy, który jest w tylnym rzędzie. „Więc masz od 5 do 10 sekund, aby zrobić zdjęcie, zanim ktoś wypłynie, by wziąć oddech”.

Czytaj: Najgłębszy basen na świecie powstał w polskim mieście

W końcu, po wielu próbach i kilkunastu zdjęciach, na których czyjeś oczy były zamknięte, LeClair zrobiła zdjęcie, które ją satysfakcjonowało. Ale podczas gdy praca dla marynarzy na zdjęciu dobiegła końca, LeClair musiała jeszcze wiele godzin popracować nad zdjęciem, zanim było idealne. Spędziła dużo czasu na postprodukcji, skrupulatnie usuwając wszystkie bąbelki, które były na zdjęciu.

Czytaj: Zapomniany sport: skoki na koniu z wieży do basenu

W końcu cały wysiłek był tego wart. Ci utalentowani nurkowie, którzy trenują, aby nauczyć się umiejętności, takich jak znajdowanie i neutralizowanie materiałów wybuchowych pod wodą, zostali uwiecznieni na klasowym zdjęciu godnym ich umiejętności.

Zdjęcie zostało opublikowane przez Royal Canadian Navy, marynarkę wojenną Kanady, działająca niezależnie od 1911 roku.