Kanadyjski fotograf robi zdjęcia niedźwiedziom polarnym bawiącym się na polach kwiatowych

0
687
I to jest relaks!

Zobaczcie zabawne zdjęcia niedźwiedzi polarnych, które spędzają czas na polach kwiatowych.

Jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania niedźwiedzi polarnych zamieszkujących śnieżne, oblodzone tereny. Rzadko kiedy wyobrażamy sobie te piękne i duże zwierzęta w innym środowisku, kiedy pory roku ulegają zmianie. Ciężko nam sobie wyobrazić niedźwiedzie relaksujące się w polach pełnych kwiatów. A jednak!

Kiedy nadchodzi lato, można zobaczyć „niedźwiedziowe szaleństwo”, któremu poddają się te zwierzęta. Niedźwiedzie polarne spędzają czas na pięknych, kwiatowych polach w zatoce Hudson w północnej Kanadzie. Bawią się tam w najlepsze, gryzą świeżo złowione ryby i polują na wieloryby bieługi.

Podczas pobytu w domkach letniskowych prowadzonych przez Churchilla Wilda w Manitobie w Kanadzie, fotograf przyrody, Dennis Fast uchwycił te niesamowite chwile niedźwiedzi polarnych poruszających się na polach kwiatowych.

Czytaj: 23 urzekające zdjęcia, które Cię absolutnie zachwycą

W otoczeniu jasnych kwiatów można zobaczyć figlarne niedźwiedzie, które toczą się, drzemią i podnoszą głowy między kwiatami.

Wczesną jesienią niedźwiedzie polarne zaczynają czekać na przyjście lodu w zatoce, aby mogły powrócić na zimowe tereny łowieckie, ale latem mają szansę cieszyć się słońcem i polami pełnymi kwiatów.

Źródło i zdjęcia: whitewolfpack.com

Czytaj: Zwierzęta, o których istnieniu nie miałeś pojęcia