Kangur dziękuje kobiecie za uratowanie życia (WIDEO)

0
791

Poznajcie Abigail, kangura, który uwielbia się przytulać i który jest prawdopodobnie najbardziej uroczym zwierzęciem na świecie.

Poznajcie wzruszającą historię z australijskiego sanktuarium dla kangurów o nazwie „Kangaroo Sanctuary Alice Springs”.

Sanktuarium zostało założone w 2006 roku i osoby pracujące tam zajmują się ratowaniem i rehabilitacją malutkich kangurów w nadziei na ich powrót na wolność, do ich naturalnego środowiska.

Czytaj: Pożary buszu w Australii oficjalnie minęły po ponad 240 dniach

Jeśli kangury nie są w stanie powrócić na wolność, zostają na terenie sanktuarium o powierzchni 76 hektarów, ciesząc się życiem w spokoju.

Sanktuarium jest także otwarte na turystów, na grupy szkolne i odwiedzających, którzy mogą tam przyjechać i wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem o zachodzie słońca.

Abagail to osierocony kangur, który obecnie żyje na stałe na terenie sanktuarium. Chociaż jest w sanktuarium od ponad dekady, nigdy nie przestaje dziękować za uratowanie życia i docenia każdą chwilę wśród innych kangurów.

Ratownicy twierdzą, że Abagail (znany również jako Abi) jest jednym z najbardziej serdecznych kangurów. Poniżej możecie zobaczyć jak uroczy kangur przytula się do Joey.

Jak widzimy na przykładzie tej historii, wszystkie zwierzęta chcą po prostu kochać i być kochane.

Takie rezerwaty przyrody stanowią istotną bezpieczną przestrzeń dla zwierząt zagrożonych w ich naturalnym środowisku. Chociaż kangury są jednymi z najbardziej znanych australijskich zwierząt, są one również zagrożone utratą siedlisk z powodu ekspansji miast i wypasu bydła. Na szczęście istnieją sanktuaria, które dają tym zwierzętom drugą szansę – coś, za co Abigail jest bardzo wdzięczny od wielu, wielu lat.

Nothing more beautiful than loving cuddles from Queen AbiFor licensing or usage please contact licensing@viralhog.com

Publisert av The Kangaroo Sanctuary Alice Springs Lørdag 1. oktober 2016

Źródło i zdjęcia: natureknows.org

Czytaj: W AUSTRALII ZNALEZIONO SPOSÓB NA WALKĘ Z PLASTIKIEM.