Kawa wlewana do tego kubka to w rzeczywistości drewniana rzeźba

0
233
Kawa, ale czy na pewno? Zdjęcie: @kibori_no_konno/Twitter

Trudno w to uwierzyć, ale Twoje oczy płatają ci figle. Czarny napój, który jest wlewany do kubka na zaprezentowanym zdjęciu jest w rzeczywistości fachowo wyrzeźbionym i pomalowanym drewnem.

Rok temu japoński rzeźbiarz Kibori no Konno (@kibori_no_konno) udostępnił na Twitterze zdjęcia hiperrealistycznych ziaren kawy, które wyrzeźbił z drewna, a następnie je pomalował. Wyglądały jak prawdziwe, a ludzie nie mogli przestać chwalić jego talentu. Od tego czasu stworzył wiele ciekawych rzeźb, a żeby uczcić dzieło, które naprawdę zapoczątkowało jego całoroczną artystyczną podróż, japoński rzemieślnik postanowił zrobić coś naprawdę wyjątkowego.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Kilka tygodni temu Kibori no Konno znowu zaskoczył swoich obserwatorów na Twitterze kolejną oszałamiającą grafiką inspirowaną kawą. Na pierwszy rzut oka wyglądało to jak zdjęcie kawy wlewanej do białej filiżanki, ale potem dodał zdjęcia procesu tworzenia, które pokazały, jak skrupulatnie rzeźbi czarny napój z kawałka drewna.

Czytaj: 15 niesamowitych rzeźb, które przeciwstawiają się grawitacji

W wywiadzie dla japońskiego magazynu J-Town, Kibori no Konno powiedział, że wyrzeźbił grafikę z bloku cyprysu, usuwając nadmiar materiału piłą i wielofunkcyjnym narzędziem, a następnie wywiercił bąbelki pianki ręczną wiertarką. Jednak prawdziwym wyzwaniem było nałożenie warstwy farby i lakieru w taki sposób, aby stworzyć iluzję przezroczystości.

Zdjęcie: @kibori_no_konno/Twitter

„Trudno było pokolorować blok drewna, który nie miałby przezroczystości, aby miał poczucie przezroczystości, więc musiałem dokonać drobnych korekt podczas malowania” – powiedział artysta.

Czytaj: Poznań zegarki z Biura Rzeczy Znalezionych sprzedaje na Allegro!

Biorąc pod uwagę, że Kibori no Konno pracował nad tym projektem tylko przez 12 godzin, powiedziałabym, że wyszło to całkiem nieźle, a Twitter wydaje się zgadzać, ponieważ jego oryginalny post uzyskał ponad 64 000 polubień w samej tylko tej sieci społecznościowej.