Kawachi Fuji Garden – zobacz najpiękniejszy ogród na świecie!

0
1906

Poznajcie Kawachi Fuji Garden – jeden z najpiękniejszych ogrodów na świecie. Zabieramy Was do fantastycznego świata pełnego barw, kolorów i kwiatów wisteria. 

Kawachi Wisteria Garden to prywatny ogród na zalesionych wzgórzach na południe od centrum Kitakyushu, słynący z licznych kwiatów wisterii. Założony w 1977 roku. Ogród mogą odwiedzać zwiedzający sezonowo w okresie kwitnienia, czyli od końca kwietnia do połowy maja. Około 150 drzew obejmujących 22 rodzaje wisterii w różnych kolorach rośnie na obszarze 10.000 metrów kwadratowych.

Najważniejsze miejsca ogrodu to dwa, około 100-metrowej długości tunele wykonane z drzew Wisterii o różnych odmianach i kolorach. Gdy wejdziesz do tunelu wisterii, zostaniesz przytłoczony świeżą, piękną scenerią licznych skupisk kwiatów. Punkt widokowy na szczycie ogrodu na zboczu góry pozwala na piękne widoki na morze kwiatów wisterii i otaczającą dolinę, która znana jest także z bambusowych gajów. Japończycy wiedzą, jak tworzyć magiczne ogrody!

Wisteria to roślina, która rośnie w całej Japonii i od dawna zachwyca Japończyków. Grona kwiatowe zwisają na czubku długich winorośli i kołyszą się spektakularnie na wietrze. Wisteria jest tak ubóstwiana, że pojawia się nawet w Waka, klasycznym japońskim wierszu. W Kawachi Fujien w Kitakyushu City w prefekturze Fukuoka można podziwiać wspaniały widok tych pięknych kwiatów wisterii.

Tunele wisteria stały się bardzo popularne, stały się atrakcją turystyczną dla turystów z całego świata. Na końcu tuneli znajdują się ogromne kratki wisterii i można zobaczyć wisterie, które mają ponad 100 lat. Zrelaksuj się, będąc otoczonym kwiatami wisterii, odpoczywając i delektując się obiadem pod piękną kratą wisterii.

Zobaczcie piękne zdjęcia i materiał filmowy: 

Zdjęcia: facebook.com, facebook.comfacebook.com