Kawiarnie z rybami koi, które możesz karmić

0
382

Wyobraź sobie, że delektujesz się filiżanką gorącej kawy lub ulubionym napojem bezalkoholowym na środku stawu wypełnionego pięknymi rybami koi, które możesz karmić ręcznie.

Jeśli chodzi o kawiarnie o tematyce rybnej, miasto Ho Chi Minh ma przewagę nad prawie każdym innym miastem na świecie.

Tętniąca życiem metropolia ma kilkanaście kawiarni, które pełnią funkcję stawów koi, w których popularne ryby pływają wśród klientów.

Koi Melody Cafe to jedna z najnowszych kawiarni rybnych w mieście Ho Chi Minh, otwarta dopiero od około roku.

Dzieli się tym samym podstawowym przepisem, co większość wietnamskich kafejek z rybami koi, ponieważ składa się z płytkiego stawu wypełnionego kolorowymi rybami koi i małymi wysepkami, na których klienci mogą delektować się różnymi napojami i smakołykami.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Facebook

King Koi Coffee Garden to kolejna stosunkowo nowa, ale już niezwykle popularna kawiarnia z rybami koi inspirowana projektem singapurskich Gardens by the Bay.

Zawiera około 10 połączonych ze sobą okrągłych wysp w stawie wypełnionym rybami koi, które można dosłownie dotknąć.

Czytaj: Najstarszy karp koi na świecie miał 226 lat

Facebook

New Koi Coffee, zlokalizowana w Dzielnicy 7, to kolejna popularna kawiarnia z rybami koi, która wygląda bardzo podobnie do Koi Melody, ponieważ ma okrągłe miejsca do siedzenia oddzielone płytkimi, wypełnionymi koi kanałami.

Facebook

Dao Koi Coffee Garden to kawiarnia z rybkami koi na świeżym powietrzu, w samym sercu miasta Ho Chi Minh, któraż zapewnia miłą ucieczkę przed palącym słońcem latem. Jest popularna wśród rodzin, ponieważ woda wypełniona karpiami koi zapewnia mile widzianą rozrywkę dla dzieci.

Facebook

Lista jest długa, z miejscami takimi jak Queen Koi Coffee Garden, KOI Sakura Coffee, KOI Coffee Garden ISLAND lub Royal Koi Garden Coffee, ale naprawdę nie ma sensu wchodzić w szczegóły na temat każdego z nich, ponieważ wszystkie one stosują ten sam przepis: staw jest wypełniony karpiami koi, rozrzuconymi między małymi wysepkami, gdzie goście mogą się zrelaksować wśród pływających wokół nich ryb.

Facebook

Ho Chi Minh może nie jest jedynym miastem w Wietnamie, a nawet na świecie, które ma tego typu miejsce, ale mogę się założyć, że ma najwięcej kafejek z koi na świecie. Myślę, że kochają swoje ryby koi.

Facebook

Można by pomyśleć, że stawy wypełnione setkami ryb koi szybko się brudzą i śmierdzą, ale są one wyposażone w system hydroizolacji i system filtracji wody, które utrzymują je w dobrym stanie.

Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Czytaj: Aquapark: Nowy Beach Bar we Wrocławiu