Każde dziecko oglądało tę bajkę. Zobaczcie jak dziś wygląda Pippi Langstrumpf

0
2516

Pippi Langstrumpf, Pippi Pończoszanka – pamiętacie ją? Bohaterka książek Astrid Lindgren, grana przez Inger Nilsson, umilała dzieciństwo wielu ludziom na całym świecie.

Postać Pippi Langstrumpf

Pippi ma dziewięć lat, marchewkowo – rude włosy splecione w dwa odstające warkoczyki i mnóstwo piegów. Nosi przykrótką, połataną sukienkę, opadające pończochy i dużo za duże czarne buty. Mieszka całkiem sama, jedynie z małpką Panem Nilssonem i koniem, w Willi Śmiesznotce w małym miasteczku – jej mama nie żyje, a tata, kapitan Pończocha, pływa na morzu.

Facebook

Jednak Pippi, najsilniejsza dziewczynka na świecie z torbą pełną złotych monet, doskonale sobie radzi bez pomocy, ignorując bądź odrzucając wszelkie próby ingerencji w jej życie: czy to umieszczenia jej w domu dziecka, czy zmuszenia do chodzenia do szkoły. Jej zachowanie i wypowiedzi często obnażają hipokryzję dorosłych, dbających bardziej o zewnętrzne pozory niż wyższe wartości. Sama Pippi, mimo ciągle popełnianych niezręczności i skłonności do opowiadania niestworzonych historii, zawsze kieruje się dobrem innych, spiesząc na ratunek słabszym i poszkodowanym.

Facebook

Inger Nilsson

Pippi Langstrumpf znało każde dziecko. Grała ją Inger Nilsson, która ma teraz 60 lat. Kiedy miała 9 lat, zagrała w niemiecko-szwedzkiej produkcji o przygodach niesfornej Pippi. Widzowie od razu ją pokochali!

Sprawdźmy jak wygląda Pippi Langstrumpf obecnie.

Instagram
Instagram
Instagram
Instagram

Oglądaliście tę bajkę?

Czytaj: 8 genialnych zabaw, dzięki którym Twoje dziecko będzie zdrowe i silne emocjonalnie

Czytaj: W BELGII WYBUDOWANO PRAWDZIWĄ WIOSKĘ SMERFÓW Z OKAZJI 60. URODZIN.