Klacz „Roszpunka” ze złotą grzywą na zdjęciach ze swoją panią

0
825

Czy można być zazdrosnym o włosy konia? Patrząc na te piękne, długie loki, śmiało można powiedzieć, że tak. Klacz rasy Haflinger o imieniu Storm znana jest ze swojej pięknej grzywy. Ma złote, falowane włosy, które ciągną się po jednej stronie. Storm ma tak piękne włosy, że zyskała przydomek „Roszpunka” od kultowej bajkowej postaci.

Właścicielką Storm jest Naomi Beckers. Obie mają wspaniałe falowane, jasne włosy. Oprócz podobnych włosów łączy ich pełna miłości więź zbudowana na zaufaniu i wzajemnym przywiązaniu. Oczywiście jeżdżą razem, ale Beckers nie boi się być bardziej ryzykowna. Jedną z najnowszych czynności, które wypróbowały, jest jazda na rowerze, podczas której Beckers jeździ na rowerze, a Storm wędruje obok niej.

Gdy nie są aktywne, obie pozują do eterycznych fotografii, które wyglądają, jakby zostały wyrwane ze stron książki z baśniami. Dzięki tym malowniczym zdjęciom mają wiele fanów na swoim koncie na Instagramie, gdzie Storm jest gwiazdą Internetu i świeci jak najjaśniejsza gwiazda.

Portal My Modern Met przeprowadził wywiad z Beckers. Przewiń w dół, aby dowiedzieć się więcej o ich pierwszym spotkaniu i więzi, która jest między nimi.

haflinger_storm_naomi

Czy Storm jest pierwszym koniem, którego posiadasz?

Tak, Storm jest pierwszym koniem, którego sama jestem właścicielką. To moje marzenie z dzieciństwa, które się spełniło!

Jakie były Twoje doświadczenia z końmi przed Storm?

Przed Stormem jeździłam wieloma różnymi końmi, ale żaden z nich nie zbliżył się do więzi, którą zbudowałam z Storm. Naprawdę nauczyła mnie, jak słuchać konia, patrzeć bardziej na potrzeby koni i że jest o wiele więcej fajnych rzeczy do roboty poza jazdą.

haflinger_storm_naomi
haflinger_storm_naomi

Co pamiętasz po pierwszym spotkaniu ze Storm?

Bardzo banalne, ale bez wątpienia była to miłość od pierwszego wejrzenia. Pociła się jak szalona z grubym płaszczem zimowym i z lekką nadwagą, ale po prostu nie mogłam się oprzeć tej uroczej twarzy. Miałam potajemną nadzieję, że nie polubiłabym jej tak bardzo, ponieważ nie było już w moim planie kupienie konia. Jednak od razu poczułam związek i wiedziałam, że nie będę w stanie przestać myśleć o tej klaczy. Więc zdecydowałam się ją kupić w ciągu tygodnia. Nigdy nie żałowałam tego wyboru ani sekundy.

haflinger_storm_naomi
haflinger_storm_naomi

Dla tych, którzy nigdy nie jeździli na koniu (a nawet nie byli w jego pobliżu), czy możesz dać nam wgląd w to, jak to jest dbać o niego, pielęgnować więź z koniem, itp.?

Właściwa opieka nad koniem zdecydowanie wymaga wysiłku oprócz właściwej podstawowej opieki. Moim zdaniem najważniejsze jest słuchanie konia, staranie się poznać jego potrzeby, abyś mógł nad tym popracować w sposób, który najlepiej odpowiada Twojemu koniowi. Nie każdy koń uczy się w ten sam sposób, więc ustalenie, co działa, ma kluczowe znaczenie. Twój koń będzie cieszył się spędzaniem czasu z Tobą, a relacja będzie następować automatycznie, co w rezultacie spowoduje, że koń będzie szczęśliwy.

Czytaj: Konie, tak jak ludzie komunikują się za pomocą twarzy

haflinger_storm_naomi
haflinger_storm_naomi

Jak ewoluowała Twoja więź z Storm na przestrzeni lat?

Mam ochotę ją słuchać i chcę zaspokajać wszystkie jej potrzeby, to główny powód, dla którego nasza więź się umocniła. Storm jest koniem, który nie pokazuje swojego nastroju ani dyskomfortu. Przez lata z całą pewnością mogę powiedzieć, że nauczyłam się koncentrować na każdym najmniejszym znaku, który pomógł mi ją lepiej zrozumieć. Słuchając jej znaków i dając jej „głos”, myślę, że stworzyliśmy całkiem dobre partnerstwo z wzajemnym szacunkiem.

haflinger_storm_naomi
haflinger_storm_naomi

Jakie masz plany na przyszłość?

Nie mam żadnych konkretnych planów w najbliższej przyszłości. Mam tylko nadzieję, że spędzę o wiele więcej lat razem z Storm w dobrym zdrowiu. Z pewnością postaram się podzielić z fanami ze wszystkimi naszymi przygodami i zobaczymy, jak dalej się życie potoczy.

haflinger_storm_naomi

Czytaj: W Łodzi mieszka najmniejszy koń na świecie