Kobieta, która zmieniła swoje życie po artretyzmie. Inspirująca historia!

0
163
Zdjęcie: SWNS

Kobieta, która nienawidziła ćwiczeń, zajęła się trójbojem siłowym, aby pomóc sobie w walce z artretyzmem, a teraz jest złotą medalistką Wspólnoty Narodów w tym sporcie. Poznajcie jej niesamowitą historię.

Mówi, że jest teraz sprawniejsza niż wtedy, gdy miała 20 lat. Po wkręceniu się w ćwiczenia, zdobyła złoty, srebrny i brązowy medal w podnoszeniu ciężarów.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Zapalenie stawów uniemożliwiło 58-letniej Kelly Clark choćby zamknięcie bagażnika samochodu. Jej otyłość pogorszyła stan, a w obliczu zarówno silnego obrzęku stawów, jak i przepisanego na to „koktajlu leków”, zamiast tego zajęła się podnoszeniem ciężarów.

Clark po raz pierwszy odwiedziła lekarzy, gdy miała 49 lat z powodu bólu w boku i niezdolności do wykonywania prostych czynności w domu.

Zdiagnozowali u niej chorobę zwyrodnieniową stawów, bolesną chorobę, która objawia się sztywnymi i obolałymi stawami.

Czytaj: Artretyzm: 4 owoce pełne potasu, które mogą chronić stawy

Ale 9 lat później Clark straciła jedną trzecią masy ciała. Podnosi ciężary i była w stanie odstawić wszystkie leki.

„Nie mogłam zamknąć bagażnika samochodu. Nie mogłam nosić torby na jednym ramieniu i nie mogłam sięgnąć do szafek kuchennych, jeśli znajdowały się one nad moją głową” – powiedziała Clark z South Yorkshire. „Zmieniło to moje życie na tak wiele różnych sposobów. Przeszłam od całkowitej niezdolności po przyjmowanie leków na artretyzm do zaprzestania połykania tabletek i podnoszenia ciężarów”.

„Często podróżowałam służbowo, więc nie miałam rutynowych ćwiczeń” – powiedziała Clark. „To oznaczało pobyt w hotelach, jedzenie niewłaściwych rzeczy i życie w biegu.”

„Ale kiedy zaczęłam brać leki, zrozumiałam, że nie chcę, żeby moje życie tak wyglądało” – dodała, mówiąc, że to przeszkadzało jej w śnie.

Podnoszenie ciężarów wyleczyło wszystko, ale jej powrót do zdrowia zainspirował ją również do zajęcia się rywalizacją.

Zdjęcie: SWNS

W 2017 roku była wolontariuszką jako sędzia na imprezie Olimpiad Specjalnych, kiedy zdecydowała, że chce też spróbować.

Czytaj: Ferie zimowe 2023. Jak wypadają we wszystkich województwach?

W 2019 roku zakwalifikowała się do rywalizacji w Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym dla Drużyny Wielkiej Brytanii, zanim pojechała na Mistrzostwa Świata w podnoszeniu ciężarów w 2021 roku. Potem uzależniła się od konkursów.

Kontynuowała udziały w konkursach, zdobyła złote i srebrne medale dla Anglii w odbywających się co dwa lata Mistrzostwach Wspólnoty Narodów w Nowej Zelandii.

„Gdyby dziesięć lat temu ktoś powiedział mi, że będę tak mobilna, nie mówiąc już o występach w międzynarodowych zawodach, nigdy bym mu nie uwierzyła”.