Kobieta nie zdradziła sekretu do samego końca. Zobacz zabawne WIDEO.

0
698

Macierzyństwo to trudna, ale jednocześnie najpiękniejsza rola w życiu kobiety. Narodzinom pierwszego dziecka towarzyszy wiele emocji. Szczególnie, gdy cała rodzina myśli, że na świat przyjdzie tylko jedno dziecko. Zobaczcie fantastyczne reakcje bliskich, którzy zauważają … bliźniaczki. 

Macierzyństwo bardzo dużo zmieni w Twoim życiu. Gdy na świecie pojawi się dziecko, już nic nie będzie takie samo. Szczególnie, jeśli na świat przychodzą dwie śliczne, zdrowe dziewczynki.

PRZECZYTAJ TAKŻE: ŚWIADOMY RODZICU – SPRAWDŹ NA CO WARTO CZĘSTO ZWRACAĆ UWAGĘ DZIECKU, ABY BYŁO SZCZĘŚLIWE.

Sharon i Korey Rademacher postanowili, że sprawią niespodziankę swoim bliskim. Wiedzieli, że Sharon nie ukryje ciąży, ale gdy szczęśliwi rodzice dowiedzieli się, że urodzą im się bliźniaki postanowili, że zaskoczą rodzinę i znajomych. Nie pisnęli słówek aż do samych narodzin.

Rodzice do samego końca utrzymywali tę wiadomość w tajemnicy i nagrywali reakcję bliskich w momencie odwiedzin. Niektórzy są naprawdę mocno zszokowani i totalnie zaskoczeni. W końcu co dwie dziewczynki, to nie jedna.

Szczęśliwe mamy twierdzą, że macierzyństwo sprawia, że życie jest inne, lepsze, wspanialsze. Co takiego zmienia się po narodzinach dziecka?

  1. Macierzyństwo daje dojrzałość – mówi się, że magiczne osiemnaste urodziny są wkroczeniem w świat dorosłych, za to urodzenie dziecka jest osiągnięciem dojrzałości. I ziarno prawdy w tym jest. Osiemnastolatek zaczyna, a przynajmniej stara się zachowywać jak dorosła osoba, ponieważ zdaje sobie sprawę z konsekwencji (szczególnie prawnych) swoich czynów. Macierzyństwo zmienia nas w osoby odpowiedzialne nie tylko za siebie, ale także za małego człowieka, który jest całkowicie od nas zależny. Świadomość, że jest się mamą i należy wychować dziecko na dobrego człowieka jest wspaniałe. Daje ogromną satysfakcję, szczególnie, gdy widać efekty swojego działania.
  2. Macierzyństwo to uczucie wielkiej miłości – jak ogromne jest uczucie do dziecka wiedzą tylko ci, którzy są rodzicami. Trudno porównać siłę tej miłości do jakiejkolwiek innej relacji. Miłość do dziecka jest bezgraniczna i bezwarunkowa. Nic nie zastąpi tego uczucia. To uczucie da ci życiowy napęd oraz siłę fizyczną i psychiczną do pokonywania codziennych problemów i trudności.
  3. Macierzyństwo to sens życia – niektórym kobietom bardzo służy macierzyństwo. Świadomość, że bezbronna istota nie poradzi sobie bez Ciebie, że Ciebie potrzebuje jest cudowna. O tym, jak bardzo dziecko Cię potrzebuje, przekonasz się, gdy znikniesz z oczu maluszka, on będzie Cię wołał i gdy Cię zobaczy usłyszysz okrzyki przeogromnej radości. Teraz masz w końcu dla kogo żyć i to przez najbliższych kilkadziesiąt lat.
  4. Pełna rodzina po narodzinach dziecka – gdy w małżeństwie pojawia się noworodek, to tak jakby cement scalił dwie osobne części i połączył je w całość. Przyjście na świat dziecka sprawia, że między partnerami uczucia stają się silniejsze. Małżonkowie wchodzą w nowe role – kobieta dała nowe życie, a mężczyzna musi troskliwie zadbać o całą rodzinę. Wraz z narodzinami dziecka małżonkowie stają się szczęśliwsi.
  5. Nie dające się opisać niewyobrażalne szczęście po narodzinach dziecka – to niesamowite, jak szeroko uśmiecha się do świata świeżo upieczona mama, która przed chwilą przez wiele godzin znosiła trudy porodu. Kobiety przyznają, że najintensywniejsze uczucia szczęścia przeżywają właśnie w chwili narodzin dziecka. I takie szczęśliwe chwile później są przez całe życie – pierwszy ząbek, pierwszy krok, pierwsze wypowiedziane „ma-ma”, pierwszy dzień w szkole, pierwsze przedstawienie w szkole, i tak dalej … – wszystkie wydarzenia, w których czujemy dumę, chcemy krzyczeć „hurrraaaa”, zapominamy o codziennych problemach. Wiele młodych mam mimo niewyspania, zmęczenia, wielu nowych obowiązków, chodzi w uśmiechem na twarzy. To najszczerszy uśmiech w ich życiu. Malutkie oczka wpatrzone w twarz mamy, czy małe rączki otulające jej szyję – dla takich chwil warto żyć.
  6. Dziecko to cenny dorobek – rodzice są dumni, szczególnie świeżo upieczony tata: „Moje geny nie zaginą”, „Mam dziedzica”, „Zostawię po sobie ślad” – mówi ojciec. Cudownym uczuciem jest odnajdywanie w dziecku swoich cech, charakteru. Posiadanie własnej „kopii” napawa dumą.
  7. Macierzyństwo daje cenny dystans – odkąd zostaniesz mamą, na wszystko będziesz patrzeć z innej perspektywy. Zaczniesz się śmiać z trosk, jakie miewałaś przed narodzinami dziecka. Po urodzeniu dziecka zdenerwujesz się dopiero wtedy, gdy pojawi się prawdziwy, poważny powód, zwykle związany z dzieckiem. Na dodatek dzieci uczą nas patrzeć na świat prosto, niewinnie i bezproblemowo. To bezcenna lekcja dla dorosłych, którzy są zestresowani.

Źródło: www.youtube.com, mjakmama24.pl