Kobieta opiekuje się 19 kg kotem i próbuje pomóc mu wrócić do zdrowia

0
842

Niestety, nie każde zwierzę ma kochający dom. Zbyt wielu naszych futrzanych przyjaciół zostaje porzuconych i ludzie ze schroniska starają się znaleźć nowy, szczęśliwy, kochający dom dla porzuconych zwierząt.

Według ASPCA co roku 3,3 miliona psów i 3,2 miliona kotów ląduje w schroniskach w Stanach Zjednoczonych. Spośród tych zwierząt 670 000 psów i 860 000 kotów zostaje poddanych eutanazji. Na szczęście liczba zwierząt domowych, które są uśmiercane spada. Nadal jednak jest wiele do zrobienia. Dlatego tak ważne jest, aby rozpowszechniać informacje, gdy zwierzę potrzebuje domu. Barsik, 19 kilogramowy kot, jest jednym z tych zwierząt.

Barsik jest 5-letnim kotem ważącym aż 19 kilogramów!

Tak otyły kot sprawił, że zainteresowały się nim media społecznościowe. Kot jest już w dobrych rękach. Kobieta, która się nim teraz opiekuje robi wszystko, aby kot wrócił do zdrowia, jednocześnie szukając dla niego nowej rodziny, którą nazwałby swoją własną. Przybrana mama Barsika założyła nawet konto na Instagramie, aby rodziny, które się zainteresowały tym kotem, mogły obejrzeć tego słodkiego chłopca w sieci. Konto na Instagramie nazywa się bigbarsik.

zdjęcie: instagram.com

Ten słodki kot zyskał wiele uwagi w mediach społecznościowych z powodu swojej dużej sylwetki. Barsik waży obecnie 19 kilogramów.

zdjęcie: instagram.com

Barsik został przekazany do ośrodka opieki nad zwierzętami w Nowym Jorku na początku tego miesiąca wraz ze swoją współlokatorką, Sukie. Koty zostały pozostawione przez rodzinę, która nie mogła ich zabrać, kiedy się przeprowadzili.

To jest współlokatorka Barsika, Sukie. Zdjęcie: instagram.com

Wolontariuszka z Anjellicle Cats Rescue zobaczyła zdjęcia Barsika na Facebooku. Postanowiła podjąć się zadania uzdrowienia tego słodkiego chłopca.

zdjęcie: instagram.com

Czytaj: Śpisz z kotem w łóżku? Musisz o tym wiedzieć!

Uzdrowienie Barsika nie jest łatwym zadaniem. Jego przybrana mama wyjaśniła ryzyko związane ze zbyt szybkim odchudzaniem kotów.

Nagłe zmiany w diecie mogą narazić kota na lipidozę wątroby lub stłuszczenie wątroby. Może to prowadzić do zmniejszenia czynności wątroby lub niewydolności wątroby.

Barsik, zanim zobaczył weterynarza, już zrzucił kilka kilogramów. Weterynarz przeprowadził szereg testów i omówił niektóre możliwe problemy metaboliczne, które mogą powodować, że kot pozostaje taki gruby cały czas.

Wszystkie wyniki badań powróciły do normy. Barsik to zdrowy kotek, może nawet trochę za zdrowy (jeśli wiesz, co mam na myśli). Jak zgubi zbędne kilogramy, będzie okazem zdrowia.

Weterynarz opracował plan diety dla kota, który według niego powinien ważyć od 6 do 9 kg. Spadek do takiej wagi będzie bardzo powolnym procesem.

Przybrana mama Barsika musi uważnie obserwować, co kot je, aby ustalić, ile kalorii zjada każdego dnia. Ma nadzieję, że uda się odstawić kota od suchej karmy i utrzymać go na mokrej diecie, która ma mniej kalorii, ale tyle samo objętości co sucha karma.

zdjęcie: instagram.com

Przybrana mama Barsika i weterynarz pracują razem, aby znaleźć dla niego najlepszą drogę do bycia zdrowym. Jak dotąd Barsik wydaje się być całkiem zadowolony z tego, co się dzieje.

Zajmie to trochę czasu i ciężkiej pracy, zanim Barsik zostanie udostępniony do adopcji. Biorąc pod uwagę to, jak przyciągnął uwagę mediów, jesteśmy pewni, że wiele osób znajdzie się w kolejce, aby zapewnić mu szczęśliwy dom.

zdjęcie: instagram.com

Czytaj: Praca dla miłośników kotów w malowniczym miejscu.