Kobieta ustawiła foto-budkę dla ptaków na swoim podwórku

0
637
Ptasia fotobudka - ciekawy sposób na kreatywne zdjęcia przyrody.

Ptaki zawsze były symbolem wolności. Jednak ze względu na ich wyzwalającą zdolność latania wydają się nam tak nieosiągalni i tajemniczy. Na szczęście istnieje sposób, aby spotkać się z naturą twarzą w twarz i odkrywać piękne pierzaste stworzenia w ich naturalnym otoczeniu, nie odstraszając ich ani nie wyrządzając żadnej szkody.

Lisa, która w mediach społecznościowych nosi imię Ostdrossel, zawsze fascynowała się przyrodą i ptakami, dlatego podążając za swoją miłością do Niemiec, miała ochotę zbliżyć się nieco do ptaków na swoim podwórku, które są rzadkie w jej ojczyźnie.

Zaczęła odkrywać sposoby, aby tego dokonać. Wymyśliła, że postawi na podwórku foto-budkę, dzięki czemu ma tysiące zdjęć różnych, wspaniałych gatunków ptaków, ich zabawne miny, majestatyczne pozy i czasami szalone zachowania.

Na podwórku postawiła foto-budkę Bird Photo Booth 2.0, która składa się z pudełka na aparat, obiektywu makro i podajnika. Aby zwabić ptaki do podajnika wysypała pokarm. Aparat wyposażony jest w czujnik ruchu, dzięki czemu gdy ptak zbliża się do jedzenia, aparat fotografuje ptaki w sposób nieinwazyjny.

Wieczorem Lisa potrafi mieć nawet 7000 zdjęć, które zostały wykonane w ciągu dnia. Sesja zdjęciowa odbywa się codziennie na podwórku Lisy w każdych warunkach pogodowych.

Ptaki regularnie wracają na podwórko Lisy, a niektóre z nich wracają tak często, że można je rozpoznać w bogatej galerii i zauważyć ich osobowości. Od głupich gołębi po smutne sójki błękitne i przez zabawne kosy – ciesz się niesamowitym wglądem w życie pięknych ptaków.

Czytaj: Gołąb nikobarski to piękny, kolorowy ptak

Zobacz galerię tych niesamowitych ptaków poniżej.

Więcej informacji: Instagram

Czytaj: POCZUJ SIĘ JAK PTAK, CZYLI ZNAKOMITA ATRAKCJA W LAS VEGAS