Kobieta z Boliwii buduje domy dla ubogich z plastikowych butelek!

0
1508

fot: źródło

Czy ktoś z Was kiedykolwiek pomyślał o tym, aby stworzyć dom z nietypowego materiału, jakim jest na przykład plastik – a konkretnie, plastikowe butelki? Pewna kobieta z Boliwii postanowiła pójść (eco) drogą i buduje setki domów dla ubogich, używając przy tym plastikowych butelek! Nie dość, że pomaga innym uzyskać dach nad głową, to dba o środowisko i zmniejsza redukcję wyniszczającego plastiku! Ingrid Vaca Diez, z zawodu prawniczka, nigdy nie chciała zostać architektem. Życie jednak – jak doskonale wiemy – jest nieprzewidywalne… Pewnego razu mąż Ingrid skomentował widok stosu pustych, plastikowych butelek, które zgromadziły się na dziedzińcu. Przerażający i przykry widok, jak wielkie (wizualnie i realnie) spustoszenie sieje plastik. Jednak nie ma tego złego, co na dobre by nie wyszło – właśnie w tamtym momencie, w głowie Vaca Diez zrodziła się idea, która spędzała jej sen z powiek.

fot: źródło

Przeczytaj: Netflix wyłącza miesiąc próbny TYLKO w Polsce!

Mąż Ingrid z przekąsem powiedział, że na dziedzińcu znajduje się tyle pustych, plastikowych butelek, że można by zbudować z nich dom. Wtem kobieta zaczęła się realnie zastanawiać, czy rzeczywiście dałoby radę wybudować dom z plastikowych butelek, ponieważ byłby to przystępny cenowo projekt domu dla ubogich rodzin. Był to luźno rzucony pomysł, jednak okazał się ogniwem do stworzenia czegoś wielkiego. Gdy Ingrid odwiedziła miejscową szkołę i poprosiła dzieci, aby napisały list z życzeniami na Boże Narodzenie, okazało się, że wiele z nich prosiło tylko o…dom, który nie jest zbudowany z przeciekającego kartonu. To właśnie wtedy dotarło do Diez, że jej pomysł może wymiernie przyczynić się do warunków bytowych wielu rodzin, które znajdują się w trudnej sytuacji. Plastik, a szczególnie plastikowe butelki, można znaleźć dosłownie wszędzie – najczęściej, niestety, na ulicach i dziedzińcach… Materiał ten jest nieporównywalnie tańszy niż cegły i dostępny na każdym kroku, dlatego też Ingrid postanowiła napełnić butelki piaskiem, aby uczynić z nich sztywny budulec wykorzystany do budowy domów. Czy wiecie, że na dom o powierzchni 170 metrów kwadratowych, potrzeba około 36 000 pustych, plastikowych butelek? Dzięki Ingrid Vaca Diez, udało się postawić 300 domów, których głównym budulcem są plastikowe butelki. Wcale nie trzeba być doświadczonym architektem, aby pomagać – wystarczą chęci, trochę kreatywności i otwarte serce, a wtedy wszystko się uda – co doskonale ukazuje przykład Diez.

fot: źródło

Sprawdź: f7krakow

Tanie i kreatywne rozwiązania naprawdę są możliwe – szczególnie, że dzięki nim, możemy rozwiązać wiele ludzkich problemów!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.