Kobieta z najdłuższymi paznokciami świata obcięła je po 30 latach

0
1127

Znana jako kobieta z najdłuższymi paznokciami świata, posiadaczka tytułu w księdze rekordów Guinnessa, Ayanna Williams (USA), oficjalnie rozstała się ze swoim długimi paznokciami po 30 latach.

Kobieta z najdłuższymi paznokciami na świecie w końcu obcięła je po 30 latach.

Kiedy w 2017 roku kobieta trafiła do księgi rekordów Guinnessa, jej paznokcie mierzyły 5,7 m. Jednak w ciągu ostatnich czterech lat nadal rosły, a po ścięciu mierzyły dokładnie 733,55 cm.

Paznokcie były pielęgnowane, a utrzymanie ich w dobrym stanie wymagało czterech butelek lakieru i 20 godzin pracy w ciągu 4 dni.

Czytaj: Co się dzieje z Twoim ciałem 10 godzin po nałożeniu lakieru do paznokci?

Jest to pierwsze obcięcie paznokci od 1990 roku.

„Zapuszczałam paznokcie od kilkudziesięciu lat. Jestem gotowa na nowe życie. Wiem, że będę za nimi tęsknić, ale to już ten czas – czas, żeby się z nimi rozstać”.

„Z moimi ruchami muszę być bardzo, bardzo ostrożna, więc zazwyczaj w myślach już przygotowuję się do kolejnego kroku, który muszę zrobić, aby nie skaleczyć się paznokciami – ani ich nie złamać. Jestem podekscytowana obcinaniem paznokci, ponieważ nie mogę się doczekać nowego początku… Z paznokciami lub bez, nadal będę królową. Moje paznokcie mnie nie tworzą” – powiedziała Ayanna.

Dodała, że dzieci często pytają o jej paznokcie, na co mówi:

„Mam coś takiego, co robię z dziećmi, kiedy podchodzą do mnie i mówią 'czy to Twoje paznokcie?!’ i mówię „tak”, a potem pytam i mówię „Ile masz lat?” a one mówią „Mam dziesięć lub siedem lat”, a ja mówię „Zgadnij, ile lat mają te paznokcie? Mają 28 – 29 lat! Są starsze od Ciebie!”

Obcięte paznokcie, które zostały przecięte piłą o dużej mocy, zostaną teraz zakonserwowane i wystawione w Ripley’s Believe It or Not! Muzeum w Orlando na Florydzie. Ayanna jest bardzo podekscytowana z tego powodu.

„To będzie niesamowite. Będzie jak mój wosk, chociaż to tylko moje paznokcie. Nie mogę się doczekać, kiedy to zobaczę, naprawdę. Będę się uśmiechała od ucha do ucha. To jest niesamowite”.

Dr Allison Readinger użyła elektrycznego narzędzia obrotowego do obcięcia długich paznokci rekordzistki po ich ostatnim pomiarze.

Ayanna przez wiele lat nie była w stanie wykonywać prostych czynności, takich jak sprzątanie, ścielenie łóżka i prowadzenie samochodu.

Ale teraz, dzięki skróconym paznokciom, będzie mogła z łatwością wykonywać o wiele więcej czynności.

Czytaj: Rekord Guinnessa za największy obraz. Zobacz mural z Korei Południowej!

Chociaż najnowszy pomiar Ayanny pobił jej poprzedni rekord, rekord najdłuższych paznokci wcześniej należał do Lee Redmonda (USA), który zaczął je zapuszczać w 1979 roku i starannie wypielęgnował je, aby osiągnąć całkowitą długość 8,65 m w 2009 roku. Niestety, musiał je usunąć po wypadku samochodowym.

W najbliższej przyszłości Ayanna planuje ponownie zapuścić paznokcie, ale już nie takie długie.

johannesfloe.com – Art to remember