Kobieta zauważyła dwugłowego węża w swoim ogrodzie

0
603
Zdjęcie: JD Kleopfer / Facebook

Kobieta robiąca porządki w swoim ogrodzie w Północnej Wirginii zauważyła niezwykle rzadkie stworzenie na jednym z klombów: dwugłowego węża!

Dzikie węże dwugłowe są wyjątkowo rzadkie, ponieważ po prostu nie żyją zbyt długo. Stawiają czoła zbyt wielu wyzwaniom, żyjąc codziennie z dwiema głowami.

Zwierzę zostało zabrane i zbadane przez ekspertów. Okazało się, że to jadowity wąż z rodziny grzechotnikowatych. Mokasyn miedziogłowiec grasował w ogrodzie w miejscowości Waynesboro.

Czytaj: Inwazja koników polnych w USA. Sceny jak z apokalipsy

J.D. Kleopfer, specjalista od gadów i płazów w Virginia Department of Game and Inland Fisheries, powiedział, że opieką nad wężem zajmuje się doświadczony hodowca żmij po tym, jak został zbadany w Wildlife Center w Wirginii.

Wygląda na to, że lewa głowa jest bardziej dominująca, ogólnie jest bardziej aktywna i reaguje na bodźce”, powiedział rzecznik szpitala weterynaryjnego.

Radiogramy wykazały, że dwugłowy wąż ma dwie tchawice [lewa jest bardziej rozwinięta], dwa przełyki [prawa jest bardziej rozwinięta], dwie głowy dzieli jedno serce i jeden zestaw płuc. Na podstawie anatomii, lepiej byłoby zjeść prawą głowę, ale może to być wyzwanie, ponieważ lewa głowa wydaje się bardziej dominująca”.

Herpetolodzy obawiają się, że ten szczególny okaz może mieć problem z jedzeniem, bowiem jego lewa głowa jest dominująca, podczas gdy prawa jest bardziej przystosowana do tego zadania ze względu na większy przełyk.

Przy odrobinie szczęścia wąż ostatecznie zostanie przewieziony do Zoo.

Poniżej możesz zobaczyć filmik z dwugłowym wężem.

Publisert av JD Kleopfer Torsdag 20. september 2018

Czytaj: Rząd Grecji zabrania ciężkim turystom jazdy na osiołkach