Kojot i borsuk tworzą uroczą dziwną parę, która pomaga sobie nawzajem polować

0
1352
Zdjęcie: Kimberly Fraser, USFWS

Jeśli chodzi o rzadko spotykane duety, być może jedną z najbardziej niezwykłych par, o której usłyszycie będzie kojot i borsuk.

Od czasu do czasu w Internecie robi się głośno o różnych zwierzętach. Niedawno pisałam o psie i sowie, którzy są najlepszymi przyjaciółmi. O ich historii możesz przeczytać tutaj.

Tym razie wszystkie oczy zwróciły się w stronę tego uroczego duetu i ludzie zastanawiają się, jak to możliwe, że te zwierzęta spędzają razem czas i pomagają sobie podczas polowania.

Odpowiedzią jest mutualizm. Zdefiniowany jako korzystny związek między dwoma różnymi gatunkami, który pomaga obu przetrwać. I właśnie to zjawisko łączy zwierzęta.

Czytaj: Kobieta ratuje wychudzonego „psa”, który okazuje się być zupełnie innym zwierzęciem!

W szczególności kojoty i borsuki, które często pomagają sobie podczas polowania. Każde zwierzę pomaga zachować równowagę i razem tworzą świetny duet myśliwski, dzięki czemu łatwiej jest pokonać ofiarę.

Szybkie kojoty mogą ścigać uciekające zwierzęta, a borsuki mogą ścigać zdobycz, która zagłębia się w ziemi. Wykazano, że pracując w tandemie, oba gatunki są bardziej skutecznymi łowcami niż gdyby robili to samotnie.

Oczywiście nie oznacza to, że zawsze działają razem. Na przykład zimą borsuki mogą łatwiej znaleźć zdobycz. Po prostu zakopują się w norach hibernujących zwierząt i mają swoją ucztę na wyciągnięcie ręki, co oznacza, że o tej porze roku nie muszą polegać na kojotach.

Mimo to wspólne spoglądanie na te różne gatunki, szczególnie gdy oba są znane z ich dzikich umiejętności polowania, jest intrygującym widokiem.

Zdjęcie: Kimberly Fraser, USFWS

Kojoty biegają za ofiarą, a borsuki podążają za ofiarą pod ziemię.

Ten niewiarygodny duet zarejestrowała ukryta kamera w Bay Area.

Ta dziwna para często widywana jest razem podczas polowania w parkach narodowych w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: U.S. Fish & Wildlife Services

Czytaj: ZAKAZ JAZDY NA SŁONIACH OD W KAMBODŻY W ANGKOR WAT OD 2020 ROKU