Kolejny efekt koronawirusa – tysiące meduz przy plaży!

0
826
Na Filipinach natura i zwierzęta także mają lepszy czas dla siebie. Zdjęcie: Twitter

Dla człowieka koronawirus oznacza same problemy, a w najgorszym przypadku śmierć. Jednak medal ma zawsze dwie strony. Pozytywną stronę odczuwa teraz natura. Mieszkańcy Filip przecierają oczy ze zdumienia. Takiego zjawiska nie widzieli od lat!

W związku z pandemią koronawirusa nie można podróżować i prawie że na całym świecie ustała turystyka. Granice zostały zamknięte i można jedynie podróżować palcem po mapie.

Ludzie siedzą zamknięci w domach, ulice miast są puste, fabryki zamknięte. Efekt tej kwarantanny odczuwa natura. W niektórych częściach miasta można zobaczyć spacerujące w spokoju zwierzęta, w Tajlandii w końcu po 44 latach latach zdjęto słoniom krzesła, które te nosiły na swoich plecach, żeby wozić ludzi. Możesz o tym przeczytać tutaj: 78 słoni w Tajlandii zostało zwolnionych z przewozu turystów z powodu COVID-19

Również na Filipinach, na jednej z najpopularniejszych wysp Palawan, gdzie co roku latało dużo turystów, teraz nie widać żywej duszy. I tam mieszkańcy zauważyli niespodziewane zjawisko.

Tysiące meduz przy plaży

Tak dużej ilości meduz mieszkańcy nie widzieli od wielu lat! Przy filipińskich plażach pojawiły się różowo-czerwone meduzy. Zwłaszcza na wyspie Palawan.

Biolog z Griffith University, Sheldon Rey, który jako pierwszy zauważył to zjawisko wyjaśnia, że meduzy przed epidemią koronawirusa znajdowały się bliżej morza ze względu na dużą obecność ludzi. Teraz pojawiły się tuż przy samej plaży, ponieważ w końcu czują się swobodnie w swoim naturalnym środowisku.

Kolor meduzy jest bardzo intrygujący, ponieważ przypomina pomidora. Ten rodzaj meduzy nazywany jest „tomato jellyfish”. Rzeczywiście meduzy wyglądają pod wodą jak pomidory. A jeśli tych meduz jest naprawdę dużo, jak przy plaży na Filipinach wygląda to bardzo ciekawie!

Poniżej możecie zobaczyć to niesamowite zjawisko.

Twitter

Zdjęcie główne: Twitter, Twitter

Czytaj: 30 zdjęć pokazujących przerażającą moc wulkanu Taal, który wybuchł na Filipinach

Czytaj: TEN PŁYWAJĄCY JACHT O WARTOŚCI 5,5 MILIONA DOLARÓW TO NAJWIĘKSZY LUKSUS NA MORZU