Kolor skóry mężczyzny zmienia się z biały na brązowy

0
198
Mężczyzna z Luizjany twierdzi, że jego skóra zaczęła ciemnieć po zażyciu leku na depresję. 24-letni Tyler Monk podzielił się swoim stanem na TikTok i wywołał burzę intryg. Źródło: Twitter/Inside Edition

Mężczyzna z Luizjany został uznany za tajemniczy przypadek medyczny po tym, jak jego kolor skóry zaczął zmieniać się z białego na brązowy po zażyciu leków przeciwdepresyjnych.

W styczniu 2021 roku Tyler Monk, 34-letni inspektor terenowy zajmujący się zwalczaniem szkodników z Luizjany, postanowił leczyć swój lęk i depresję. Spotkał się z psychiatrą i przepisano mu lek przeciwdepresyjny fluoksetynę. Mechanizm działania farmakologicznego fluoksetyny (i innych leków z grupy SSRI) polega na hamowaniu zwrotnego wychwytu serotoniny przez blokowanie transportera serotoniny (SERT).

Niestety nie dość, że lek nie zmienił nastroju Monka na lepsze, to jeszcze po kilku miesiącach cera mężczyzny wyraźnie pociemniała, aż część jego skóry stała się brązowa. Mimo że minął ponad rok, odkąd zaczął zauważać zmiany w kolorze skóry, nikt tak naprawdę nie wie, co je spowodowało.

Faktem jest, że lekarze nie wiedzą, dlaczego moja skóra zmienia kolor” – powiedział Tyler Monk w popularnym wideo TikTok, które obejrzano miliony razy. „Najpierw myśleli, że to nadwrażliwość na światło, więc mam reakcję na światło, ale zakrywałem się i nadal skóra mi ciemnieje”.

Mimo że 34-letni mężczyzna przestał brać lek po zaledwie kilku tygodniach, ponieważ nie pomogło to złagodzić jego lęku i depresji, jego problemy z naskórkiem trwały do tego stopnia, że jego skóra stała się ciemnobrązowa.

Czytaj: Maya Angelou jako pierwsza czarnoskóra kobieta pojawiła się na amerykańskiej monecie

Zdjęcie: Facebook

Początkowo Tyler stwierdził, że zaprzeczał zmianom koloru skóry, ale po tym, jak kilku przyjaciół powiedziało mu to, postanowił zaakceptować to jako fakt. Niestety nie był w stanie zrobić nic więcej. Mimo że do tej pory został zbadany przez kilku dermatologów, nikt nie był w stanie postawić jasnej diagnozy.

Czytaj: Firma z Wielkopolski wprowadziła czterodniowy tydzień pracy!

Podczas gdy większość komentarzy na TikTok pod popularnym wideo opiera się głównie na żartach, takich jak „to odwrotny Michael Jackson”, niektórzy ludzie faktycznie próbują pomóc Tylerowi i jego żonie dotrzeć do sedna tej tajemnicy.

Zdjęcie: Facebook

„To dlatego, że fluoksetyna zawiera składnik, który zwiększa poziom melatoniny, dlatego te części jego ciała wystawione na działanie promieni słonecznych są tym dotknięte!” – napisała jedna osoba na TikTok.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

To, czy to prawda, czy nie, pozostaje do potwierdzenia przez ekspertów. Tyler został skierowany do zespołu specjalistów, a także założył GoFundMe, aby zebrać pieniądze na wszystkie wydatki medyczne.