Kolorowa taśma pokazuje wytyczne dotyczące dystansu społecznego

0
544
Fizyczne środki dystansowania społecznego zmniejszają szczyt epidemii COVID-19. Naukowcy przewidują, że potrzeba będzie jeszcze długiego czasu, aż wszystko wróci do normy. Zdjęcie: Instagram

Koronawirus zmusił nas do ponownego przemyślenia na temat tego, czy aktualnie podążamy dobrą ścieżką. Czy nie za daleko oddaliliśmy się od rodziny, przyjaciół, ludzi, a za bardzo podążaliśmy za pieniędzmi i rzeczami materialnymi?

Aktualnie zamkniętych jest bardzo dużo firm, w miastach nic się nie dzieje, ludzie siedzą w domach. A ci co wychodzą muszą trzymać dystans minimum 1,5 metra od innych ludzi.

Aby ludzie dostosowali się do wytycznych dotyczących dystansu społecznego w wielu miastach przyklejono kolorowe taśmy.

Rolka taśmy okazała się skutecznym sposobem promowania tych praktyk, a konto na Instagramie @tape_measures publikuje zdjęcia z Singapuru, jak to wygląda w praktyce. Często najprostsze rozwiązania są najlepsze. Wystarczy przykleić literę „X” na ławce w parku, aby wiedzieć, że musisz znaleźć inne miejsce do siedzenia.

Czytaj: Czego hiszpańska pandemia grypy z 1918 r. może nas nauczyć o koronawirusie?

Zastosowanie taśmy pokazuje jej siłę do ograniczania ludzkiego zachowania, a także jej wszechstronność. Najczęstszym sposobem wykorzystania materiału jest powstrzymanie ludzi od siedzenia lub stania w określonych miejscach w grupach. Ale jest to również skuteczne narzędzie do wskazywania drogi.

Istnieje wiele przypadków, w których taśmy ze strzałkami i proste znaki krzyżyka pokazują, jak ktoś musi postępować w sklepach i lobby, w których utrzymanie odpowiedniego fizycznego dystansu byłoby problemem.

Na niektórych zdjęciach geometryczne elementy projektu – wykonane za pomocą taśmy – dodają nieoczekiwanego popu kolorystycznego w zwyczajnym miejscu.

Zdjęcia udostępniane na Instagramie na koncie @tape_measures pokazują, jak taśma narzuca dystans społeczny w miastach na całym świecie.

Instagram
Instagram
Instagram
Instagram
Instagram
Instagram
Instagram
Instagram
Instagram
Instagram
Instagram
Instagram
Instagram
Instagram

Czytaj: DLACZEGO SINGAPUR JEST TAK BOGATY?