Kolorowe akcesoria do wózków inwalidzkich

0
551

„Jeśli nie możesz wstać, wyróżnij się!”.

Poznaj Isabel „Izzy” Keane, irlandzką dziewczynę, która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i jest sparaliżowana od pasa w dół. W 2016 roku jej siostra Ailbhe zainspirowała się niesamowitą osobowością Izzy i wpadła na pomysł stworzenia szeregu kolorowych kołpaków na koła do wózka inwalidzkiego.

Jak napisały na swojej stronie internetowej: „Izzy zawsze postrzegała swój wózek inwalidzki jako symbol wolności, ale nigdy nie czuła, że wyraża on jej osobowość”.

Ten wspaniały pomysł przekształcił się w pełnowymiarowy biznes o nazwie Izzy Wheels, ponieważ siostry kontynuują przesłanie pozytywnego nastawienia, a nawet współpracowały z Disneyem.

Znane z dziwacznego wyczucia stylu i zamiłowania do odważnych kolorów, Izzy Wheels zostało założone przez siostry Ailbhe i Isabel Keane, pochodzące z Galway w Irlandii. Izzy Wheels zmienia funkcjonalność w modę dzięki kołpakom na koła wózka inwalidzkiego.

„Od dawna staram się zakwestionować postrzeganie osób poruszających się na wózkach inwalidzkich i zachęcić ich do spojrzenia poza wózek” – mówi Ailbhe Keane, dyrektor generalny i dyrektor kreatywny Izzy Wheels, irlandzkiej firmy, która współpracuje z Disneyem w zakresie modnej kolekcji kołpaków na wózki inwalidzkie.

Na stronie internetowej Izzy Wheels klienci mogą robić zakupy w asortymencie, który obejmuje projekty przedstawiające ulubione przez fanów postacie z Disneya, np. Olafa z Krainy Lodu i oczywiście Myszkę Minnie.

Izzy Wheels uruchomiła sklep internetowy w 2017 roku i rozpoczęła współpracę z projektantami w celu stworzenia projektów kołpaków na koła w limitowanej edycji.

Firma stworzyła kolekcje z 50 różnymi artystami i projektantami mody, i ma listę oczekujących ponad 900 projektantów, którzy chcą zaprojektować dla Izzy Wheels.

„Współpraca z wybitnymi projektantami rzuca bardzo pozytywne światło na reprezentację niepełnosprawności i wypełnia lukę między niepełnosprawnością a modą” – powiedziała Ailbhe Keane.

Czytaj: Obejrzyj hipnotyzujący balet ręczny osób na wózkach inwalidzkich

Firma z siedzibą w Irlandii sprzedaje obecnie w 35 krajach, a 60 procent jej sprzedaży pochodzi z USA.

„Moda dla osób niepełnosprawnych jest jednym z najbardziej niedocenianych obszarów projektowania” – powiedziała Ailbhe Keane.

Izzy się zgodziła z tym stwierdzeniem.

„Wózki inwalidzkie wyglądają tak samo jak 100 lat temu, a jako osoba, która uwielbia wyglądać stylowo, zawsze czułam, że mój wózek inwalidzki stał na przeszkodzie” – powiedziała Izzy Keane.

Teraz codziennie wybiera inny kołpak na wózek inwalidzki.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

„Użytkownicy wózków inwalidzkich są często przyzwyczajeni do tego, że ludzie, którzy nie mają żadnej wcześniejszej wiedzy ani doświadczenia z niepełnosprawnością, patrzą z litością” – powiedziała. „To było absolutnie szalone, że pierwszego dnia, kiedy założyłam moje Izzy Wheels – ludzie nie patrzyli już na mnie z litością! Nieznajomi chwalili mnie, jak dobrze wygląda mój wózek inwalidzki” – powiedziała Izzy.

„Osłony kół wzmacniają przesłanie dla całego świata, że różnorodność jest piękna” – powiedziała Izzy. „Bardzo się cieszę z postępów, jakie poczyniły publikacje modowe i sprzedawcy detaliczni w celu dokładniejszego przedstawienia społeczeństwa w kampaniach reklamowych, włączając ludzi o wielu różnych kształtach, rozmiarach, płci i karnacji. Szczególnie cieszy mnie, gdy widzę osobę z niepełnosprawnością”.

Od kwiatów po postacie z kreskówek, sprawdź kołpaki na koła Izzy Wheels poniżej.

Więcej informacji: Instagram | izzywheels.com | Facebook | twitter.com

Czytaj: Justin Bieber wystąpi w Krakowie!

izzywheels
izzywheels
izzywheels
izzywheels
izzywheels
izzywheels
izzywheels
izzywheels
izzywheels
izzywheels
izzywheels
izzywheels
izzywheels
izzywheels
izzywheels
izzywheels
izzywheels
izzywheels
izzywheels
izzywheels
izzywheels
izzywheels
izzywheels
izzywheels
izzywheels
izzywheels
izzywheels
izzywheels
izzywheels
izzywheels
izzywheels
izzywheels
izzywheels
izzywheels
izzywheels
izzywheels
izzywheels
izzywheels
izzywheels
izzywheels