Kolorowy film o życiu w Nowym Jorku z 1911 roku

0
579

Wyobraź sobie ulice Nowego Jorku na przełomie XIX i XX wieku. Pojazdy konne dzielą drogę z samochodami. Kobiety, ubrane w piękne suknie, mężczyźni w eleganckie garnitury. Teraz możesz zobaczyć te historyczne sceny (i wiele innych) w kolorowej wersji.

Znany YouTuber Denis Shirayaev postanowił odświeżyć krótki czarno-biały film i nadać mu kolorów, ożywił materiał z 1911 roku z Nowego Jorku.

Czytaj: Rozmiar asteroid w porównaniu do Nowego Jorku

Oryginalny materiał filmowy z 1911 roku został nakręcony przez zespół operatorów pracujących dla szwedzkiej wytwórni filmowej Svenska Biografteatern. Kamerzyści zostali wysłani po całym świecie, aby robić zdjęcia i nagrywać filmy ze znanych miejsc. Oprócz Nowego Jorku robotnicy podróżowali do Paryża, Wenecji, wodospadu Niagara i innych znanych na całym świecie miejsc.

Shiryaev zmontował jeszcze dłuższy film, zwiększając jego liczbę klatek do 60 klatek na sekundę, zmieniając rozdzielczość na 4K i poprawiając ostrość. Te poprawki sprawiają, że film wydaje się bardziej reprezentatywny dla prawdziwego świata, ale to jego kolorystyka przenosi go na inny poziom. Aby dodać odcienie, Shiryaev użył Deoldify, narzędzia AI typu open source, które pobiera czarno-białe obrazy i konwertuje je na kolor.

Rezultat mówi sam za siebie – to tak, jakby początek XX wieku został przywrócony do życia.

Spójrz na kultowe miejsca, takie jak Flatiron Building i Battery Park City, Statuę Wolności oglądając poniżej wycieczkę po Nowym Jorku.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Obejrzyj oryginalny materiał filmowy z 1911 roku zatytułowany: „Podróż przez Nowy Jork”

… a potem porównaj powyższy materiał z kolorowym filmem wykonanym przez Shriyaeva.

Denis Shiryaev: Instagram | YouTube

Czytaj: W Nowym Jorku pejzaż miejski odbija się wzdłuż szklanych budynków.