Kolumbijski przedsiębiorca dosłownie zarabia pieniądze na świeżym powietrzu

0
247
Medellin to najbardziej rozwijające się miasto w Kolumbii.

Juan Carlos Alvarado, młody przedsiębiorca z Medellín w Kolumbii, twierdzi, że zarabia setki dolarów dziennie, sprzedając butelki powietrza ze swojego rodzinnego miasta.

Medellín, drugie co do wielkości miasto Kolumbii, znane jest jako „Miasto Wiecznej Wiosny” ze względu na przyjemny klimat przez cały rok. Ale nie możesz sprzedać klimatu komuś oddalonemu o tysiące kilometrów, prawda? Powietrze to jednak zupełnie inna sprawa i tak naprawdę jest to wypróbowany i prawdziwy model biznesowy. Ludzie od lat sprzedają puszki świeżego powietrza i butelki świeżego powietrza ludziom w zanieczyszczonych krajach, takich jak Chiny, i to właśnie te historie sukcesu zainspirowały Juana Carlosa Alvarado, pochodzącego z Medellín, do założenia własnej firmy zajmującej się sprzedażą powietrza.

„Tutaj przechowujemy powietrze Medellín, które jest wyjątkowe, jest jak klejnot” – powiedział Alvarado. „Nie pakujemy czystego powietrza, ale miejskie, takie jakie jest. Oczywiście upewniam się, że jest dobrej jakości.”

Czytaj: Na terenie rezydencji Pablo Escobara powstanie publiczny park

Młody biznesmen, który również próbował swoich sił w śpiewaniu, twierdzi, że stworzył specjalną metodę przechwytywania powietrza i pakowania go do małych szklanych buteleczek, które trzeba dokładnie wyczyścić, aby nie było żadnego zapachu.

Źródło: Instagram/medellinair

„Stworzyłem wydajne urządzenie, kolektor powietrza, który zajmuje od 15 do 30 minut, aby wyłapać cząstki, które będą pachnieć świeżą wiosną. Jest w 100% naturalny”, powiedział przedsiębiorca, nie ujawniając właściwie metody, rzekomo dlatego, że nie jest znakiem towarowym i ktoś może ją ukraść.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Juan Carlos Alvarado twierdzi, że już pierwszego dnia sprzedał 77 butelek powietrza za 5 dolarów za sztukę, co daje 385 dolarów, czyli ponad 1800 zł. Zainspirowany nieoczekiwanym sukcesem podwoił swój biznes i trzeciego dnia sprzedał około 300 butelek turystom w Parque Lleras, w El Poblado w Medellín.

Źródło: Instagram/medellinair

„Chcę iść naprzód w mojej karierze artystycznej i jest to jeden z szalonych pomysłów, które przyszły mi do głowy, biorąc pod uwagę trudności w pozyskiwaniu sponsorów” – powiedział Alvarado. „Powietrze w butelce może na początku rozśmieszyć, ale to gotowy produkt”.

Czytaj: WHO twierdzi, że 99% światowej populacji oddycha powietrzem złej jakości

Medellin Air cieszy się dużym zainteresowaniem w mediach społecznościowych, a także w krajowej telewizji w Kolumbii, przyciągając jeszcze więcej klientów dla Alvarado. Od tego czasu założył strony w mediach społecznościowych dla swojego wyjątkowego produktu, aby pomóc mu sprzedawać jeszcze więcej buteleczek ze świeżym powietrzem.

Źródło: Instagram/medellinair

Chociaż niektórzy nazwali Alvarado oszustem za pobieranie poważnych pieniędzy za pustą butelkę, on zaciekle kwestionuje te oskarżenia.

„Ludzie krytykują mnie i mówią, że jestem oszustem, ale to trudniejszy biznes, niż się wydaje. Napełnienie butelki powietrzem nigdy nie jest łatwe. Doprowadzenie czystego powietrza z Medellin do butelki zajmuje najkrócej 15 minut, a najdłużej 30 minut” – wyjaśnił.