Konie o najpiękniejszych i najbardziej unikalnych kolorach na świecie

0
558

Konie to piękne zwierzęta. Niektórzy ludzie stosują selektywną hodowlę, aby uzyskać konie o niepowtarzalnych kolorach i szacie.

Te rzadkie oznaczenia na tych koniach sprawiają, że są jedyne w swoim rodzaju.

Niektóre z nich po prostu miały szczęście i urodziły się w ten sposób, a inne brały udział w selektywnym programie hodowlanym, aby uzyskać dokładne oznaczenia. Sprawdź, czy potrafisz odgadnąć, który jest który.

1. Mięciutki i piękny

Źródło: Equine Now

Ten piękny koń znany jest jako cremello. Jego płaszcz ma jasny kremowy kolor. Wygląda też na super miękki. Cóż za piękne naturalne stworzenie.

2. Pstrokaty i kochany

Źródło: We Need Fun

Ten koń ma nakrapiany szary kolor. Jego sierść jest rzadkim kolorem, a ten wzór można uzyskać tylko poprzez selektywną hodowlę. Każdy chce takiego konia, ale są one rzadkie i drogie.

Czytaj: Bashkir Curly – konie, które mają kręconą sierść

3. Piękny Pinto

Wzór pinto zwykle oznacza kolor biały zmieszany z innym kolorem. W tym przypadku biel miesza się z czernią. Ta kombinacja kolorów nie jest zbyt powszechna, ale na pewno jest piękna.

4. Różowy Perlino

Wzór perlino oznacza, że koń otrzymał dwie kopie genu kremowego. To rzadki wzór kolorystyczny, a ten koń wygląda niemal magicznie.

Czytaj: Trzy dni darmowych koncertów we Wrocławiu

5. Piękny Buckskin

Źródło: Pure Ponies

Buckskin to kolor sierści koni, nawiązujący do koloru przypominającego niektóre odcienie garbowanej skóry jelenia.

Koń ma jasnobrązowy lub złoty płaszcz z czarnymi włosami. Połączenie ciemności i światła sprawia, że te konie się wyróżniają. Na pewno są piękne.

6. Buckskin Pinto

Są konie buckskin i są konie pinto, ale to jest buckskin pinto. Te konie mają kombinację sierści buckskin i sierści pinto. Są brązowe lub brązowe z białymi plamami. Są wyjątkowe i przyciągające wzrok.

7. Srebrne Dapple Pinto

Gen dapple mutuje czarny kolor w sierści konia i powoduje, że ma on białe lub szare plamy. Srebrne pinto dapple to połączenie kolorów maści pinto i dapple. To rzadkie, a ludzie płacą za te konie dużo pieniędzy.

8. Ravishing Red Rabicano

Ten piękny koń ma rudą sierść nakrapianą białymi plamami. Wzór plam może wystąpić na dowolnej części ciała, ale zazwyczaj pojawia się na tułowiu, gdzie jest najbardziej zauważalny. Niektóre konie mają również białe ogony.

9. Sabino

Sabino to koń z białymi plamami. Plamy mogą być duże lub małe i mogą pojawić się na dowolnej części konia. Kolory na koniu sabino mogą się różnić. Testy DNA sabino mogą udowodnić, że koń jest prawdziwym sabino i nie ma innego wzoru sierści.

10. Slinky Silver

Źródło: Horse Genetics

Srebrny buckskin to rzadka kombinacja kolorów lub wzorów. Ma srebrną barwę, ale pokazuje też odcienie opalenizny. Wzór jest spowodowany przez gen, który rozcieńcza czarny kolor u konia buckskin, aby wygląda na srebrny lub szary. Te konie są oszałamiające.

11. Sooty

Źródło: Anneli Ek

Koń sooty buckskin ma podobny wzór do zwykłego buckskin, ale ten koń ma również czarną maskę i może mieć czarną skórę na grzbiecie. Te konie mają ciemną sierść i mają zwykle przydymiony wygląd. Są bardzo zauważalne i wyróżniają się w tłumie.

12. Gładki jak szampan

Źródło: Wikimedia Commons

Ten koń nazywa się szampan. Ma kolor szampana, a sądząc po wyglądzie jego płaszcza, jest również gładki. Chociaż ich płaszcze są piękne, to ich piwne oczy i różowa piegowata skóra wyróżniają się. Konie szampańskie od urodzenia mają jasnoniebieskie oczy.

13. Złoty Szampan

Jest podobny do konia szampaśkiego, ale ma jaśniejszy kolor. Konie te przypominają palominos, ale są jaśniejsze. Mają białe włosy, a niektóre mają nawet białe błyski. Ich ciała mają subtelny złoty kolor.

14. Gray Brindle

To naprawdę rzadki kolor dla konia. Ma pręgowany płaszcz z szarym kolorze. Wygląda prawie jak jakiś rodzaj zebry. Te konie są drogie, ponieważ są bardzo rzadkie, a ich zdobycie wymaga selektywnej hodowli.

15. Mieszanka czekolady

Ten koń wygląda zbyt ładnie, aby był prawdziwy, ale ma rzeczywisty kolor sierści. Te konie są prawie całkowicie czarne lub mogą być ciemno czekoladowe. Mają jaśniejsze grzywy i ogony, które mogą mieć w sobie czarne lub brązowe smugi. Ten koń jest wspaniały.

johannesfloe.com – Art to remember