Koniec Forda Focusa? Ford ograniczy produkcję w sierpniu

0
241

Jeden z najpopularniejszych samochodów rodzinnych jest zagrożony, ponieważ Ford zamierza ograniczyć produkcję.

Chociaż wydaje się, że samochód nie jest zagrożony całkowitym anulowaniem, zakład produkcyjny Forda w Niemczech może być zagrożony w dłuższej perspektywie, a liczba Forda Focus ma zostać znacznie zmniejszona w sierpniu tego roku.

Fabryka w zachodnich Niemczech produkuje obecnie standardowego Focusa i wyczynowy model Ford Focus ST.

Jednak po 29 sierpnia znacznie zmniejszy produkcję, poinformowało Auto Car.

Zakład został otwarty około 52 lata temu i jest jednym z największych w Europie.

Ford ma ogłosić długoterminową decyzję do końca tego miesiąca.

Czytaj: Ford testuje nową technologię, która automatycznie ogranicza prędkość pojazdów

Tylko w zeszłym roku Ford zamknął wszystkie swoje fabryki w Indiach, a w 2020 roku zamknął fabrykę silników w Bridgend w Walii, tracąc 1700 miejsc pracy.

Przewodniczący rady zakładowej Forda Saarlouis, Markus Thal, powiedział Automotive News Europe, że ograniczenie produkcji zwiększa obawy przed zwolnieniami dużej ilości pracowników w Niemczech.

Około 6190 pracowników jest obecnie zaangażowanych w produkcję Forda Focus w Saarlouis.

Ford niedawno zdecydował się zainwestować 1,59 miliarda funtów w swoją fabrykę w Kolonii, gdzie obecnie buduje Fiesta zamiast Saarlouis.

Uważa się, że decyzja została podjęta, aby skoncentrować się na samochodach elektrycznych w Europie.

Czytaj: Znów coraz więcej osób korzysta z lotniska w Krakowie!

Focus spadł ostatnio na liście najlepiej sprzedających się samochodów w Europie, ponieważ kupujący przestawili się na więcej modeli opartych na SUV-ach.

Źródło: Twitter

Ford przekierował także dostawy rzadkich komponentów do bardziej popularnych samochodów, takich jak crossover Ford Puma.

Tylko 5000 egzemplarzy Focusa zostało sprzedanych w kwietniu w porównaniu z 10 000 egzemplarzami rok wcześniej.

Puma ma podobne rozmiary, ale sprzedała prawie 13 000 modeli w tym samym miesiącu tego roku.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Sprzedaż nowych samochodów na całym świecie spadła do jednego z najgorszych poziomów od 30 lat w związku z kryzysem kosztów utrzymania i inflacją.

Mike Hawes, dyrektor naczelny SMMT, powiedział: „W kolejnym trudnym miesiącu dla rynku nowych samochodów branża nadal walczy z utrzymującymi się globalnymi niedoborami części, a rosnące zainteresowanie pojazdami elektrycznymi z akumulatorami jest jednym z niewielu jasnych punktów.”

„Aby kontynuować tę dynamikę i napędzać solidny rynek masowy tych pojazdów, musimy upewnić się, że każdy kupujący ma pewność, że zdecyduje się przejść na napęd elektryczny.”

„Wymaga to przyspieszenia rozwoju dostępnej infrastruktury ładowania, aby dopasować się do rosnącej liczby pojazdów plug-in, a także zachęt do zakupu nowych, czystszych i bardziej ekologicznych samochodów”.