Konkurs European Best Destinations 2023: Warszawa najatrakcyjniejszym celem turystycznym w Europie

0
183
Warszawa została wybrana najlepszą europejską destynacją 2023 roku, zdobywając ponad 142 000 głosów ze 135 krajów na całym świecie. (zdjęcie: Poland Travel, Twitter)

Warszawa została uznana za najatrakcyjniejszą destynację turystyczną w Europie, w cieszącym się dużym uznaniem konkursie European Best Destinations 2023. Oszałamiająca liczba 686 000 osób ze 178 krajów entuzjastycznie uczestniczyła w tym konkursie, z czego 48% pochodziło z Europy, a pozostali z różnych zakątków globu.

Cudowna Warszawa zdobyła nagrodę European Best Destination 2023 ze względu na bogatą kulturę, piękną zieleń i ciekawe atrakcje. Odwiedźcie piękne Łazienki Królewskie i urządźcie sobie piknik w wiosennym słońcu.

CZYTAJ: Dom pod Warszawą został uznany za jeden z najładniejszych na świecie

Przekraczając wszelkie oczekiwania, Warszawa zdobyła niezwykłą liczbę 142 081 głosów, pokonując Ateny, które zdobyły 91 000 głosów.

Ranking najatrakcyjniejszych miast w Europie w 2023 roku według internautów:

 1. Warszawa, Polska
 2. Ateny, Grecja
 3. Maribor, Słowenia
 4. Wiedeń, Austria
 5. Cittadella, Włochy
 6. Essen, Niemcy
 7. Veszprém, Węgry
 8. Londyn, Wielka Brytania
 9. Grenoble, Francja
 10. Mannheim, Niemcy
 11. Porto Santo, Madera
 12. Toledo, Hiszpania
 13. Faial, Azory
 14. Rodos, Grecja
 15. Kopenhaga, Dania
 16. Tossa de Mar, Hiszpania
 17. Ascona-Locarno, Szwajcaria
 18. Milos, Grecja
 19. Praga, Czechy
 20. Sóller, Hiszpania
 21. Delft, Holandia

CZYTAJ NA F7.PL – Męskie Granie 2023. Poznaliśmy skład i hymn orkiestry!

Przedstawiciele Warszawskiej Organizacji Turystycznej podkreślali znaczenie tego prestiżowego wyróżnienia, które wzmocni pozycję Warszawy jako atrakcyjnego miejsca turystycznego na arenie międzynarodowej. Ponadto pozwoli na skuteczniejsze działania promocyjne i marketingowe stolicy Polski w nadchodzących miesiącach.

Nagroda European Best Destination dla Warszawy oznacza lepszą promocję miasta w kolejnym roku. Pozytywne skutki będą miały nie tylko wpływ na turystów, ale także przyczynią się do wzrostu zainteresowania międzynarodowym przemysłem spotkań i wydarzeniami w perspektywie średnio- i długoterminowej.

Opisana przez organizatorów konkursu European Best Destinations jako piękna, przyjazna, zielona i inkluzywna globalnie Warszawa naprawdę ma coś do zaoferowania każdemu podróżnikowi. Niezależnie od tego, czy będzie to rodzinny wypad do miasta, rekolekcje kulturalne, przygoda na zakupy czy romantyczny wypad, Warszawa jako najlepszy cel podróży w Europie 2023 gwarantuje niezwykłe wrażenia.

Odwiedzający mogą wygrzewać się w przepychu malowniczych parków, zrelaksować się na zachęcających plażach miasta, delektować się wyśmienitą gastronomią i zapoznać się z tętniącym życiem kalendarzem imprez obejmującym cały rok. Kultowe zabytki, takie jak Stare Miasto z jego kolorowymi budynkami, górujący Pałac Kultury i Nauki oraz wspaniały Park Łazienkowski z jego pałacami, pawilonami i szklarniami, z pewnością wprawią odwiedzających w zachwyt.

Będąc w Warszawie, koniecznie przespaceruj się Krakowskim Przedmieściem, najbardziej prestiżową ulicą miasta, i odwiedź Warszawski Barbakan, zabytkową fortyfikację, która niegdyś otaczała stolicę. Szczycąca się dynamiką i blaskiem, Warszawa oferuje szereg atrakcji i doświadczeń, od delektowania się lokalnymi przysmakami kulinarnymi po ekscytujące przygody, takie jak loty balonem i zjeżdżanie na tyrolce w parkach. Jeśli podoba Ci się spokojny rejs, meandrowanie malowniczą Wisłą to doskonały wybór. Rodziny podróżujące z dziećmi nie powinny przegapić warszawskiego zoo i ekscytującego parku wodnego Moczydło ze zjeżdżalniami, basenami ze sztuczną falą i innymi atrakcjami wodnymi.