Kos na przejażdżce na gapę na patyku u rybołowa

0
418

Od ponad pięciu lat Jocelyn Anderson fotografuje ptaki, aby nawiązać z nimi kontakt i dowiedzieć się o nich jak najwięcej rzeczy.

Niedawno, podczas fotografowania piskląt czapli modrych, natknęła się na scenę będącą definicją bycia we właściwym miejscu we właściwym czasie.

Zdjęcie, które zrobiła, przedstawiające czerwonoskrzydłego kosa jadącego na gapę na patyku, który rybołów niósł do swojego gniazda, stało się sensacją w Internecie.

Czytaj: Rybołów w trakcie polowania

Anderson jako pierwsza zauważyła rybołowa przelatującego nad stawem w pobliżu bagien, gdzie gniazda budują czerwonoskrzydłe kosy. Zauważając, że samce kosów czerwonoskrzydłych zaciekle bronią swoich gniazd, Anderson nie był zaskoczona, widząc, jak jeden z nich wyłania się, by ścigać rybołowa. Ale to, co stało się później, było nieoczekiwane.

„Rybołów dostosował swój kurs, tak że leciał w moją stronę i mogłam zobaczyć, że rybołów trzymał kij do swojego gniazda” – mówi Anderson w wywiadzie.

„Kos dalej gonił i w pewnym momencie wyglądało na to, że kos wybrał się na przejażdżkę na patyku. Zdziwiłam się, że kos podążył za rybołowem w połowie drogi przez staw; Kos cieszył się darmową przejażdżką”.

Niesamowite zdjęcie pokazuje siłę i determinację rybołowa. Jego oczy są utkwione w oddali, gdy koncentruje się na powrocie do gniazda. Z drugiej strony, czerwonoskrzydły kos wydaje się spędzać czas i relaksować się, podziwiając scenerię.

Czytaj: Służba więzienna rusza z rekrutacją na Dolnym Śląsku

Dla Andersona takie zdjęcia są częścią tego, co sprawia, że jej praca jest warta zachodu. „Fotografowanie ptaków to wyzwanie, ale to wspaniałe i świetny sposób, aby rzucić okiem na ich świat”. Ma nadzieję, że dzięki tym zdjęciom pokaże ludziom, jak zabawne są ptaki i jaką radość mogą przynieść.

Jocelyn Anderson: Strona internetowa | Facebook | Instagram

johannesfloe.com – Art to remember