Kosztuje grosze, ale działa cuda! Magiczne właściwości węgla aktywowanego, o których niewiele osób wie

0
9869
Węgiel aktywny (węgiel aktywowany, węgiel leczniczy) występuje w postaci czarnych tabletek. Zdjęcie: pl.freepik.com

Węgiel aktywny (węgiel aktywowany, węgiel leczniczy) to substancja wytwarzana z produktów bogatych w węgiel drzewny. Te czarne tabletki są dobre na dolegliwości ze strony układu pokarmowego, np. biegunkę, niestrawności czy wzdęcia.

Każdy z nas wie, czym są gazy. U przeciętnej osoby gazy uwalniane są 14 razy dziennie. Zjawisko to uważa się za całkowicie normalne.

Jeśli jednak z jakiegoś powodu zaczną Cię dręczyć wzdęcia, któremu towarzyszą ostre bóle, na ratunek przyjdzie węgiel aktywowany.

W oparciu o najnowsze badania amerykańskich naukowców, spożycie węgla aktywowanego przed posiłkami znacznie zmniejsza ilość gazu jelitowego.

Węgiel aktywowany może również obniżyć poziom cholesterolu. Zwiększony poziom cholesterolu w organizmie zwiększa ryzyko chorób serca o 100%.

Jedno z badań wykazało, że ludzie, którzy przyjmowali 8 gramów węgla aktywowanego dziennie przez miesiąc, obniżyli swój „zły” cholesterol LDL o ponad 40%, podczas gdy ilość „dobrego” cholesterolu HDL wzrosła o prawie 10%.

I po co stosować różnego rodzaju statyny z efektami ubocznymi?

Węgiel aktywowany pomaga zachować zdrowie nerek

Nasze nerki codziennie oczyszczają około 115-140 litrów krwi, z których wytwarza się 1-2 litry moczu, które składają się z odpadów i nadmiaru płynu.

W połączeniu z wątrobą nerki są uważane za najbardziej zaawansowany system oczyszczania znany człowiekowi z natury.

Ale jedząc cukier, sól, różne konserwanty, tłuszcze zwierzęce i białka, możesz powodować różne choroby i niewydolność nerek.

Węgiel aktywny usuwa z organizmu toksyny z moczu i inny mocznik, który jest wytwarzany przez nerki w procesie oczyszczania krwi.

Węgiel może szybko wyleczyć wiele zatruć pokarmowych

Zatrucie pokarmowe jest jednym z najczęstszych zjawisk na świecie. Według analityków w samych Stanach Zjednoczonych odnotowano ponad 48 milionów przypadków zatrucia pokarmowego. 

Węgiel aktywny jest jednym z najskuteczniejszych i najtańszych sposobów leczenia zatruć pokarmowych. Jeśli weźmiesz lek w pierwszych etapach zatrucia, gdy pojawią się wymioty i ból brzucha, to z dużym prawdopodobieństwem będziesz w stanie uniknąć poważnych konsekwencji i straconych dni w toalecie, ponieważ węgiel usunie toksyczne substancje, które są przyczyną tych objawów. 

Szybka eliminacja toksyn sprawia, że ​​ten wszechstronny lek jest doskonałym lekarstwem na zatrucie pokarmowe.

Oczyszczanie skóry

Każdego dnia pory naszej skóry, szczególnie w okolicach twarzy, są zatkane tłuszczem i brudem, co sprawia, że wyglądamy starzej. Niestety, prawie wszystkie kosmetyki do oczyszczania skóry są oparte na chemikaliach nienaturalnego pochodzenia. Aktywowany węgiel, jak magnes lub pompa, wysysa z porów brud i tłuszcz, po czym skóra staje się miękka, czysta i jedwabista!

Każde włosy będą piękne!

Chodzi o te same toksyny, tłuszcze i brud, które zatykają pory skóry, powodując tłustość. Za pomocą węgla aktywnego możesz łatwo i szybko oczyścić mieszki włosowe, nadając im ładny wygląd, wyrażony jedwabistością i połyskiem. Węgiel aktywny różni się od szamponów tym, że te ostatnie z reguły składają się z toksycznych pierwiastków chemicznych, a węgiel jest substancją czysto naturalną.

Wybiela zęby

Założę się, że jeśli go nie masz, to możesz go mieć – śnieżnobiały uśmiech z Hollywood. Co więcej, nie trzeba wydawać ogromnych pieniędzy na wizyty w drogich klinikach z najlepszymi lekarzami. Musisz tylko umyć zęby pastą do zębów z węglem aktywowanym, rób to 2-3 razy w tygodniu. Lek radzi sobie z czyszczeniem szkliwa zębów, oddzielając od niego mikrocząstki, które są podstawą płytki nazębnej.

Czytaj: Jak osiągnąć śnieżnobiały uśmiech naturalnymi sposobami?

Zawsze świeży oddech

Dotyczy to szczególnie osób cierpiących na ten problem! Węgiel aktywny jest nie tylko niezwykle wydajnym środkiem dezodoryzującym, ale także pomaga przywrócić równowagę kwasowo-zasadową do normalnego poziomu. Z tego powodu zarówno zęby, jak i dziąsła będą niezawodnie chronione przed bakteriami powodującymi różne choroby jamy ustnej. 

Myj zęby szczoteczką pokrytą węglem aktywowanym i rób to bez zawstydzenia lub obawy, że Twoje zęby pozostaną czarne, ponieważ substancję łatwo spłukuje się zwykłą wodą.

Boisz się przedwcześnie starzeć? Węgiel aktywowany na ratunek!

Węgiel aktywny rozwiązuje ten problem. Promuje odmłodzenie, nadając skórze świeży wygląd, włosy stają się lśniące, zęby – śnieżnobiałe. Jednak najciekawsze jest to, że naukowcy udowodnili, że jeśli regularnie przyjmujesz węgiel, wszystkie toksyny i odpady, które szkodzą ciału są usuwane, a poszczególne narządy jeszcze lepiej pracują. Jednocześnie ta czarna substancja aktywnie niszczy komórki, które przyczyniają się do przedwczesnego starzenia się organizmu.

Źródło i zdjęcie: more-pozitiva.ru

Czytaj: 21 DRÓG, KTÓRYMI MUSISZ SIĘ PRZEJECHAĆ. WIDOKI SĄ NIEZIEMSKIE!