Kot Król Artur w końcu dostał swój Żelazny Tron

0
866

Maine Coon to rasa kota pochodząca z Ameryki Północnej. Koty te wyróżniają się swoją wielkością (są jednymi z największych kotów domowych), są inteligentne, towarzyskie, żywiołowe, przywiązują się do człowieka i są łatwiejsze we współżyciu, niż inne koty. To prawdziwie iście królewska rasa.

Elly Gibson chciała mieć w swoim domu odpowiednie miejsce dla króla, czyli dla jej 17-letniego kota rasy Maine Coon – trafnie nazwane Arturem. Wzięła więc nożyczki, klej, farbę i zabrała się do pracy.

zdjęcie: imgur.com

„Patrzyłam na to kartonowe pudełko po butach dla dzieci, w którym mama coś mi przesłała, i pomyślałam, że mogę z niego stworzyć nowe łóżko Arturowi” – powiedziała Elly.

zdjęcie: imgur.com

„Otworzyłam to pudełko i już wyglądało to jak krzesło, więc pomyślałam, że stworzę dla mojego kota tron, ponieważ często go nazywam Królem Arturem. I wtedy zdałam sobie sprawę, że najlepszym tronem dla mojego kota będzie Żelazny Tron”.

Żelazny Tron to tron królów w Siedmiu Królestwach, symbol królewskiej władzy.

zdjęcie: imgur.com

Elly powiedziała, że nie miała żadnego planu, jak stworzy ten tron. Zaczęła od prostego pudełka, najpierw wycięła miecze, a następnie podstawę u dołu, która nadała kształt przypominający tron. Kilka szczegółów tu i tam i wszystko zaczynało się łączyć.

Czytaj: Śpisz z kotem w łóżku? Musisz o tym wiedzieć!

zdjęcie: imgur.com

„Następnie całość pomalowałam czarną farbą i dałam trochę srebra na wierzchu, aby dodać ten lodowy połysk, który tak dobrze znamy”.

zdjęcie: imgur.com

„Jednak wciąż czegoś brakowało. Uszyłam małą poduszkę Arturowi, żeby było mu wygodnie na jego tronie. Wtedy zobaczyłam, że tron jest kompletny”.

zdjęcie: imgur.com
zdjęcie: imgur.com

Teraz Artur może zająć należne mu miejsce Króla Rodu. Widać, że jest bardzo zadowolony ze swojego nowego miejsca. „Artur uwielbia siedzieć i leżeć w nim!” – mówi Elly.

zdjęcie: imgur.com

„Artur jest zdecydowanie głową domu, więc pasuje mu taki tron. Mamy też dwa duże psy, które są bardzo posłuszne Arturowi”.

zdjęcie: imgur.com

Więc teraz Artur może z radością panować nad swoim psim rodzeństwem i przeżyć resztę swoich dni z godnością. „Ma 17 lat. Był kotem mojego męża od dzieciństwa i mamy szczęście, że wciąż mamy Artura w naszym życiu ”.

Czytaj: Praca dla miłośników kotów w malowniczym miejscu.