Kot o podwójnym pyszczku. Wygląda przeuroczo!

0
1401
Wygląda jakby ktoś złączył dwie kocie twarze. Zdjęcie: Instagram

Ten kot z Francji jest rzadkim klejnotem. Wygląda jakby miał dwie twarze, a właściwie dwa pyszczki.

Ten kot pochodzi z Francji i wabi się „Narnia”. Jego pełne imię to Narnia De La Grace. Urodzony w 2017 roku, obchodził swoje pierwsze urodziny 28 marca 2018 r.

Mutacja tego kota jest spowodowana przez połączenie dwóch zapłodnionych komórek lub dwóch zarodków z ich indywidualnym DNA. Najbardziej znane koty o dwóch pyszczkach to Venus, amerykańska piękność z 2 milionem obserwujących na Instagramie i Quimera z Argentyny.

Pyszczek Narnii jest równomiernie podzielony na czarny z lewej strony i szary po prawej stronie. Jego oczy są niebieskie, a ciało czarne, z wyjątkiem kilu białych plam na brodzie, szyi i tylnej łapce.

Od stycznia 2018 r. Narnia jest profesjonalnym kotem wystawowym. Jego pierwszym występem był The Paris Animal Show, 12 stycznia.

Wiele zdjęć krążących w Internecie Narnii pochodzi od paryskiego fotografa Jean-Michela Labina, który specjalizuje się w fotografii zwierząt.

Kot Narnia jest częścią brytyjskiego projektu Celestia, mającego na celu produkcję brytyjskich kotów krótkowłosych o niebieskich oczach. Projekt rozpoczął się w sierpniu 2016 r. za zgodą LOOF.

Projekt Celestia (Céleste) zainicjowała Sophie Guittonneau z Catterie Aerlin. Połączyła siły z czterema innymi hodowcami i bliskimi współpracownikami.

Hiszpańskie określenie „niebieskie oczy”, Ojos Azules, to rzadka rasa o dużych niebieskich oczach odkryta w Nowym Meksyku w 1984 roku. Ich sierść może być długa lub krótka i wykazywać jednolite kolory lub wzory.

Poznajcie Narnię, kota o dwóch pyszczkach, którego niesamowity wygląd urzeka świat.

Więcej informacji: Instagram

Czytaj: Poznajcie Luhu, najsmutniejszego kota na świecie.

Czytaj: TEN MĘŻCZYZNA SPRZEDAŁ WSZYSTKO I RUSZYŁ W PODRÓŻ Z KOTEM