Krakowski Jarmark Bożonarodzeniowy najlepszy w Europie!

0
183
Krakowski Jarmark Bożonarodzeniowy to prawdziwa perełka wśród jarmarków świątecznych w Europie. (zdjęcie: Time2Pack App - pack and travel like a Pro, X)

Krakowski jarmark bożonarodzeniowy został w nowym rankingu uznany za najlepszy w Europie. W pierwszej dziesiątce znalazły się także dwa inne polskie miasta, Wrocław i Poznań, dzięki czemu Polska jako jedyny kraj znalazła się w zestawieniu trzykrotnie.

Stolica Estonii, Tallinn, znalazła się tuż za Krakowem, na drugim miejscu, a Budapeszt na Węgrzech był trzeci, przed stolicą Austrii, Wiedniem.

CZYTAJ: Restauracja w Krakowie uznana za najlepszą w Polsce

Ranking został opracowany przez Christmas Tree World, największego brytyjskiego sprzedawcę choinek, na podstawie kryteriów obejmujących popularność jarmarków miejskich na platformach mediów społecznościowych Instagramie i TikToku, częstotliwość wyszukiwań w Google oraz przystępność cenowa lokalnego zakwaterowania.

Najwyższy łączny wynik 7,84 na 10 możliwych punktów uzyskał krakowski jarmark bożonarodzeniowy, z 4,3 mln odsłon na TikToku. Wrocław (7,09) i Poznań (6,92) zajęły odpowiednio piąte i szóste miejsce.

„Krakowski rynek to jedno z najdoskonalszych miejsc na jarmark bożonarodzeniowy, jakie można sobie wyobrazić” – napisał Christmas Tree World. Jarmark, który rozpocznie się 24 listopada i potrwa 33 dni, zlokalizowany jest na średniowiecznym rynku krakowskiej Starówki wpisanej na listę UNESCO.

CZYTAJ: Kopalnia Soli w Wieliczce znajduje się 45 lat na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO

„Ponieważ Polska jest krajem miłośników mięsa, krakowski rynek oferuje mięso najwyższej jakości w okolicy, w tym sezonowane kiełbaski z grilla pochodzące z lokalnych gospodarstw, a także pożywne i ciepłe zupy, które rozgrzeją Cię w chłodne dni w Polsce” – czytamy w raporcie Christmas Tree World.

CZYTAJ NA PL.SPORTEN.COM – Hubert Hurkacz powraca do pierwszej dziesiątki w nowym rankingu ATP

Według średnich cen hoteli trzy- i czterogwiazdkowych z internetowego biura podróży Booking.com, Kraków znalazł się wśród najtańszych miast na pobyt. Jeszcze niższe ceny są w Poznaniu i Wrocławiu.

Kraków jest najpopularniejszym kierunkiem turystycznym w Polsce, który w 2019 roku, ostatnim roku przed pandemią, przyciągnął 14 milionów gości. W tym samym roku został wybrany przez brytyjskie stowarzyszenie konsumentów „Which?” trzeci rok z rzędu najlepszym miejscem na city break (krótkie, weekendowe wycieczki) w Europie.

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku rekordowa liczba odwiedzających zostanie pobita. Do końca lipca, krakowskie lotnisko obsłużyło w tym roku 5,3 mln pasażerów, najwięcej w swojej historii – podaje Rzeczpospolita. W samym lipcu lotnisko obsłużyło prawie 919 tys. pasażerów, czyli o 17% więcej niż w tym samym miesiącu w 2019 roku.

Oprócz corocznego jarmarku bożonarodzeniowego, Kraków słynie także z corocznych pokazów domowych modeli szopek bożonarodzeniowych, co jest tradycją wpisaną na listę UNESCO, znaną jako szopki bożonarodzeniowe.