Kreatywny artysta przekształca złom we wspaniałe rzeźby ptaków

0
711

Niektórzy widzą stos śmieci i bałagan, podczas gdy inni widzą sztukę. Ten drugi przypadek ma miejsce w przypadku południowokoreańskiego artysty Matta Wilsona, który zajmuje się recyklingiem.

Matt Wilson (znany również jako Airtight Artwork) jest utalentowanym rzemieślnikiem, który przekształca złom w ciekawe rzeźby ptaków, które wyglądają, jakby mogły ożyć i odlecieć w siną dal.

Wilson mówi, że jego praca jest odzwierciedleniem środowiska, w którym żyje. Pracując jako rezydent w Detyens Shipyard, wydłuża cykl życia odrzuconych materiałów. „Praca recykling-owa, którą tworzę, jest świadectwem przekonania o zachowaniu i docenieniu naszych zasobów” – wyjaśnia.

Rzeźby Wilsona przedstawiają różne rodzaje ptaków: sowy, kosy, rudziki, sójkę błękitną, drapieżne orły i kruki o zastraszających skrzydłach.

Praca z metalem wymaga dużo cierpliwości i umiejętności. Tworzenie sztuki z metalu pochodzącego z recyklingu wymaga dużego kunsztu i kreatywności. Trzeba szukać idealne kawałki rozmiaru, które później należy umieć zebrać w całość.

„Zebranie wszystkich materiałów zajęło mi wiele lat”, twierdzi Wilson, który nieustannie rozwija swoje umiejętności, aby tworzyć więcej skomplikowanych prac.

Chociaż znalezione materiały zostały ponownie wykorzystane i przetworzone, nadal są rozpoznawalne. I tak np. srebrne widelce zastępują skrzydła i stopy ptaków, a łyżka do zupy służy jako pierś sowy. Wilson zmienia swoje twórcze interpretacje od projektu do projektu. Podczas gdy niektóre rzeźby są wolnostojące, inne osadzają się na kawałkach metalu lub odzyskanym drewnie.

Chociaż większość prac Wilsona to ptaki, tworzy on także metalowe owady, homary, ryby, a nawet ośmiornice. Możesz zobaczyć więcej jego unikalnych prac na Instagramie, a nawet kupić oryginalne dzieła za pośrednictwem jego sklepu Etsy.

Czytaj: Cudowronki – niesamowite ptaki o rajskiej urodzie