Kręta droga z 600 zakrętami jest wyzwaniem dla kierowców

0
445
Droga jest zbudowana na płaskowyżu Pamir na wysokości ponad 4200 metrów ze 1000-metrowym spadkiem wysokości. Źródło: Twitter

75-kilometrowy odcinek górskiej drogi w regionie autonomicznym Xinjiang Uygur w północno-zachodnich Chinach jest prawdziwym koszmarem dla osób z chorobą lokomocyjną z powodu setek zakrętów.

Znana jako Pamir Plateau Sky Road lub Panlong Ancient Road, kręta droga przecinająca góry Kunlun w Xinjiang jest jedną z najbardziej imponujących wizualnie dróg na świecie.

Czytaj: Droga D915 to najbardziej niebezpieczna droga na świecie

Patrząc na nią z góry, wygląda jak gigantyczny szary smok prześlizgujący się przez region Kaszgar w Autonomicznym Regionie Uygur w Chinach. Oficjalnie została otwarta w lipcu 2019 roku, aby ułatwić przejazd rolnikom z regionu przez góry Kunlun, ale wkrótce stała się atrakcją turystyczną dla miłośników jazdy samochodem, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności. Z 600 zakrętami, ta droga nie jest przeznaczona dla osób o słabym sercu ani dla osób z chorobą lokomocyjną.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Twitter

W najwyższym punkcie Pamir Plateau Sky Road znajduje się na wysokości 4,269 m n.p.m. Początkowo mierzyła 36 kilometrów, ale od tego czasu została wydłużona do 75 kilometrów.

Droga jest szczególnie trudna do pokonania, gdy jest mokra lub pokryta śniegiem, ale nawet w suchych warunkach wymagana jest szczególna ostrożność.

Chociaż technicznie nie jest znana jako jedna z najniebezpieczniejszych dróg na świecie, ale raczej jako atrakcja turystyczna dla kierowców, 600 ostrych zakrętów Pamir Plateau Sky Road może być naprawdę trudne do pokonania dla wielu osób.

Czytaj: Ekstremalna atrakcja nad jeziorem maltańskim – SKOKI BUNGEE

Twitter