Które 2 kraje UE walczą o tytuł najczęściej odwiedzanego miejsca na świecie?

0
156
Oto najczęściej odwiedzane dwa kraje na świecie. Byliście tam? Zdjęcie: pl.freepik.com

Każdego roku Europę odwiedza ponad 500 milionów turystów, ale do którego z jej 44 krajów wybierają się najczęściej?

GlobalData, firma analityczna i konsultingowa, przeanalizowała liczby, aby dowiedzieć się, który kraj w Europie jest najczęściej odwiedzany.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Przez lata Francja często zajmowała pierwsze miejsce, a teraz ma odzyskać tytuł najczęściej odwiedzanego kraju na świecie.

Który kraj na świecie jest najczęściej odwiedzany?

Według GlobalData, przed pandemią COVID-19 Francja była najczęściej odwiedzanym krajem na świecie, przyciągając 88,1 miliona odwiedzających w 2019 roku.

Hiszpania zajęła pierwsze miejsce w 2021 roku, ale Francja jest na dobrej drodze, by ją wyprzedzić, przyjmując 66,6 mln międzynarodowych gości w 2022 roku.

Oprócz Włoch i Hiszpanii, Francja reprezentuje znaczący segment wzrostu w Europie Zachodniej” — mówi Hannah Free, analityczka ds. podróży i turystyki w GlobalData.

„Kraj ten jest popularny nie tylko wśród podróżnych z samej Europy – zwłaszcza z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Belgii – ale jest również popularny wśród gości z dalszych miejsc, w tym z Chin i Stanów Zjednoczonych” – dodała.

GlobalData donosi, że liczba międzynarodowych przyjazdów do Francji ma rosnąć w tempie 12,1% rocznie w latach 2022-2025.

Firma przewiduje, że do 2025 roku Francja będzie przyciągać około 93,7 miliona międzynarodowych podróżnych rocznie, umacniając swój tytuł najczęściej odwiedzanego kraju na świecie.

Dlaczego Francja jest popularnym kierunkiem turystycznym?

Według GlobalData jednym z największych atutów Francji jest transport.

Podróżowanie między głównymi miastami jest stosunkowo łatwe dzięki szybkim połączeniom kolejowym.

Francja jest również dobrze połączona z innymi krajami europejskimi pociągami dalekobieżnymi i nocnymi.

Czytaj: Pociągiem z Poznania do Paryża!

Nowe pociągi sypialne, które mają zostać uruchomione w tym roku, zabiorą pasażerów z Paryża do Wiednia, Berlina i Mediolanu, a w 2024 roku stolica również połączy się z Barceloną.

Który kraj na świecie jest drugim najpopularniejszym krajem do odwiedzenia?

Hiszpania plasuje się tuż za Francją w rankingu najczęściej odwiedzanych krajów na świecie.

Podczas gdy we wszystkich krajach liczba odwiedzających gwałtownie spadła podczas pandemii COVID-19, Hiszpanii udało się pokonać Francję i zająć pierwsze miejsce, przyjmując 26,3 miliona gości.

W ciągu najbliższych kilku lat Hiszpania ma podążać za Francją w przyciąganiu jeszcze większej liczby turystów.

Czytaj: Ujawniono najsilniejsze i najsłabsze paszporty 2023 roku

Oczekuje się, że do 2025 roku Hiszpania przyciągnie 89,5 miliona międzynarodowych gości, według danych GlobalData.

Odwiedzanie Francji i Hiszpanii utrzyma się na wysokim poziomie w nadchodzących latach, a festiwale, kultura i gastronomia będą przyciągać turystów” – mówi Free.

„Oba kraje mają wiele do zaoferowania odwiedzającym, z własną, unikalną kulturą, kuchnią i atmosferą. Oba kraje są również stosunkowo duże, o zróżnicowanym krajobrazie, a każdy kraj ma swoją własną, niepowtarzalną linię brzegową” – dodała Free.