Lampy, jak wiórki po ostrzeniu kredek

0
226

Lampy wiszące Nanako Kume idealnie pasowałyby do domu w szkole podstawowej lub pracowni artystycznej. Projektantka z Tokio stoi za zabawną kolekcją lamp, które nakładają kolorowe wióry drewniane w stylu ołówka w fantazyjne abażury.

Niektórym artystom nie brakuje wyobraźni, jak projektantce Nanako Kume, która bawi się przekształcając odpady drewna w niezwykłe przedmioty artystyczne.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Kobieta wskazała, że jej fascynacja do wiórków po kredkach zaczęła się już w dzieciństwie: “Od dzieciństwa fascynował mnie kształt i ulotność wiórów powstających podczas ostrzenia ołówków, czy kredek. Pomyślałam, że jeśli zwiększy się wielkość i grubość odpadów, będzie można stworzyć nowe produkty, zachowując jednocześnie piękno formy.”

Młoda kobieta zabrała się więc do projektowania serii artystycznej, w której wiórki drewna są przekształcane w dekoracyjne zawieszenie świetlne. Jednak, aby uzyskać wiórki wystarczająco mocne, aby można je było zawiesić i aby wytrzymały z biegiem czasu, przerobiła ich rozmiar i grubość, i użyła prawdziwego drewna.

Czytaj: Facet stworzył elektryczną gitarę z 1200 kolorowych kredek

Do tworzenia prac Kume opracowała dużą temperówkę, którą można obsługiwać za pomocą ręcznej korby. Krótki filmik Yunosuke Ishibashi opisuje jej proces, który obejmuje struganie kawałka drewna w sześciokąt, malowanie natryskowe jego zewnętrznej strony i zmiękczanie materiału w komorze parowej, aby był elastyczny. Po włożeniu do temperówki pojawiają się postrzępione, pigmentowane wiórki, które zwijają się jak po ostrzeniu kredek. Dzięki parze kawałki drewna są łatwiej cięte, a wióry podczas suszenia naturalnie przybierają zaokrąglony kształt.

Szczegóły każdego klosza różnią się w zależności od rodzaju drewna, koloru i kształtu obrabianego drewna. Sprawia to, że każda lampa jest wyjątkowa i różni się od pozostałych.

Czytaj: Firma z Wielkopolski wprowadziła czterodniowy tydzień pracy!

Kume planuje udostępnić część kolekcji do kupienia, więc obserwuj jej Instagram, aby otrzymywać aktualizacje.

Przedstawiamy mały wybór najoryginalniejszych lamp świetlnych z wiórów, z temperówki, autorstwa Nanako Kume, które można znaleźć na Instagramie.

Źródło: Instagram/nanakokume
Źródło: Instagram/nanakokume
Źródło: Instagram/nanakokume
Źródło: Instagram/nanakokume
Źródło: Instagram/nanakokume