Las w kształcie gitary jako hołd dla zmarłej żony

0
442
Rolnik stworzył hołd dla swojej ukochanej, 25-letniej żony, która zmarła zbyt młodo. Źródło: Twitter

Argentyńczyk zasadził las w kształcie gitary, aby upamiętnić swoją utraconą żonę.

Zielona gitara jest dziełem 77-letniego farmera o nazwisku Pedro Martin Ureta. Wiele lat temu wbudował projekt w swoje gospodarstwo i utrzymuje go do dziś w hołdzie dla zmarłej zmarłej żony Gracieli Yraizoz która zmarła w 1977, w wieku 25 lat.

Las w kształcie gitary znajduje się w Argentynie i składa się z 7 tysięcy drzew posadzonych przez mężczyznę w hołdzie jego zmarłej żonie, za miłość i wszechstronność jego żony do muzyki i gitary.

Gitara jest tak duża, że widać ją z nieba, ale pan Ureta nigdy nie widział pełnej konstrukcji, bo boi się latać.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Twitter

Pewnego razu po przelocie nad polami w Pampasach, żona Pedro Urety, Graciela, zaproponowała, by umieścili jakiś projekt na swoich polach. Ureta nigdy tak naprawdę nie miał czasu pomyśleć o przekształceniu swojego pola w gigantyczne dzieło sztuki i powiedział jej, że odłożą projekt, dopóki oboje nie będą mieli więcej czasu. W 1977 roku Graciela niespodziewanie zmarła na tętniak mózgu, a jej marzenie przepadło na zawsze.

43-letni syn Ezequiel powiedział, że jego ojciec był w tym czasie zbyt zajęty pracą, aby poważnie traktować jej plany.

Projekt rozpoczął w 1979 roku, dwa lata po śmierci Graciela. Po jej śmierci pan Ureta i czwórka ich dzieci posadzili osobno każde drzewo, aby stworzyć oszałamiającą gitarę.

Ureta zdecydował się na projekt gitary, ponieważ jego zmarła żona uwielbiała ten instrument i chciał upamiętnić ją na swojej ziemi.

Czytaj: Nowe, nietypowe znaki drogowe we Wrocławiu

Twitter

Po jej śmierci pan Ureta powiedział, że żałuje, że nie spełnił jej życzenia. Córka Soledad powiedziała Washington Post: „Kiedyś mówił o żalach i było jasne, że żałował, że nie słuchał mojej mamy”.

Nie miał doświadczenia w planowaniu wielkiego projektu tego rodzaju, więc uczył się metodą prób i błędów.

Pracując niestrudzenie, sadząc i pielęgnując drzewa, Ureta stworzył idealny kształt gitary. Używając głównie drzew cyprysowych do stworzenia konturu, Ureta użył niebieskich drzew eukaliptusowych, aby zaakcentować struny na gryfie gitary. Dobrze widoczna z samolotów gitara sprawia radość wielu latającym nad Pampasami.

Czytaj: Piękny cover „Africa” zagrany na 4 gitarach (VIDEO)

Wiele razy musieli przesadzać sadzonki, ponieważ zjadały je zające i dzikie świnki morskie. Szkodniki charakterystyczne dla surowego terenu Pampasów zaatakowały młode drzewa, niszcząc sadzonki i znacznie cofając projekt. Jednak Pedro wytrwał, opracowując genialne rozwiązanie problemu. Otoczył sadzonki złomem, odstraszając szkodniki i pozostawiając drzewom wystarczająco dużo miejsca do rozwoju.

Sam Ureta boi się latania i widział tylko na zdjęciach gitarę, którą stworzył dla upamiętnienia swojej towarzyszki Gracieli.

Twitter

77-letni obecnie Pedro, który również ma 18-letnią córkę ze swoją drugą partnerką Marią de los Angeles Ponzi, nigdy nie widział pełnej skali lasu z nieba, widział zdjęcia.

Sam Pedro jest teraz lokalną gwiazdą, a o jego niezwykłym stworzeniu lasu w kształcie gitary donosi się na całym świecie. Imponujący las w kształcie gitary od lat przyciąga międzynarodową uwagę. NASA przechwyciła nawet materiał filmowy za pomocą zaawansowanego kosmicznego radiometru emisji ciepła i odbicia (lub ASTER).

Twitter