LEGO zaczyna robić klocki z plastiku z recyklingu

0
373
LEGO zaczyna robić swoje klocki z plastiku pochodzącego z recyklingu. Zdjęcie: pixabay.com

Grupa LEGO zaprezentowała prototypowy klocek wykonany w całości z plastiku pochodzącego z recyklingu, co jest najnowszym krokiem na drodze do wytwarzania produktów LEGO z ekologicznych materiałów.

Nowy prototyp, który wykorzystuje plastik PET (politereftalan etylenu) z wyrzuconych butelek, jest pierwszym klockiem wykonanym z materiału pochodzącego z recyklingu, który spełnia surowe wymagania firmy dotyczące jakości i bezpieczeństwa.

Czytaj: Ta gitara basowa jest wykonana z 2000 klocków Lego

Klocek jest wynikiem ponad trzech lat testów prowadzonych przez materiałoznawców i inżynierów.

LEGO

„Jesteśmy bardzo podekscytowani tym przełomem” — powiedział Tim Brooks, wiceprezes ds. odpowiedzialności za środowisko w Grupie LEGO.

„Największym wyzwaniem na naszej drodze do zrównoważonego rozwoju jest ponowne przemyślenie i wprowadzenie innowacji do nowych materiałów, które są równie trwałe, mocne i wysokiej jakości jak nasze istniejące klocki – i pasują do elementów LEGO wyprodukowanych przez ostatnie 60 lat. Dzięki temu prototypowi jesteśmy w stanie zaprezentować postęp, jaki robimy”.

Czytaj: LEGO HOUSE to atrakcja zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych!

Średnio litrowa plastikowa butelka PET zapewnia wystarczającą ilość surowca na dziesięć klocków 2 x 4 Lego.

Ale nie spiesz się jeszcze do najbliższego sklepu z zabawkami. Zespół planuje kontynuować testowanie i rozwój formuły PET, a następnie ocenić, czy przejść do fazy pilotażowej produkcji.

„Wiemy, że dzieci dbają o środowisko i chcą, abyśmy czynili nasze produkty bardziej zrównoważonymi” – powiedział Brooks.

„Mimo że minie trochę czasu, zanim będą mogły bawić się klockami wykonanymi z przetworzonego plastiku, chcemy poinformować dzieci, że nad tym pracujemy i chcemy zabrać je ze sobą w podróż. Eksperymentowanie i porażki są ważną częścią nauki i innowacji. Tak jak dzieci budują, rozbudowują i przebudowują z klocków LEGO w domu, tak samo robimy w naszym laboratorium”.

Prototypowy klocek z recyklingu jest najnowszym osiągnięciem, dzięki któremu produkty Grupy LEGO są bardziej zrównoważone. W 2020 roku firma ogłosiła, że rozpocznie usuwanie plastiku jednorazowego użytku ze swoich pudełek.

johannesfloe.com – Art to remember