Lęk nie rozwiązuje problemów jutra – po prostu uniemożliwia Ci życie dzisiaj

0
399
Zdjęcie: lifter.com.ua

Ważne jest, aby to zrozumieć.

Osoby, które są zlęknione doskonale wiedzą, jakie to bywa wyczerpujące. Myślimy o wszystkim tak dużo, że tracimy spokój i szczęście w teraźniejszości.

Przewidujemy w głowie negatywne wydarzenia, które mogą się wydarzyć w przyszłości i cierpimy z tego powodu. Przeżywamy, jakby te problemy naprawdę się wydarzyły i jakby były prawdziwe.

Czytaj: Zestresowany? Jak mówi badanie, zapach ukochanej osoby obniży stres

Nieufnie podchodzimy do tych, którzy okazują nam maksimum ciepła i wsparcia, ponieważ nieustannie staramy się uchronić przed bólem i rozczarowaniem. W efekcie przestajemy żyć i przyklejamy plaster na nieotwarte rany.

Lęk oznacza ciągłe dążenie do rozwiązania problemów jutra. Zachowujemy się tak, jakbyśmy z góry wiedzieli, kto w jakiej sytuacji i jak się zachowa, jakbyśmy znali wszystkie sekrety życia i jeśli tylko bardzo się postaramy, możemy zapobiec wszystkim problemom.

Zrywamy relacje z ludźmi, których lubimy, ponieważ myślimy, że nas zawiedli; rezygnujemy z rzeczy, które lubimy, ponieważ obawiamy się, że doprowadzą one do cierpienia i frustracji; przestajemy rozmawiać na określone tematy z obawy przed niezrozumieniem.

Pozbawiamy się wielu uczuć, ludzi ze swojego otoczenia i osiągnięć, myśląc, że w ten sposób uchronimy się przed cierpieniem, ale tak naprawdę tylko dzisiaj pozbawiamy się spokoju.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Nikt nie wie, co będzie jutro. Bez względu na to, jak nam się wydaje, że wiemy wszystko o ludziach czy życiu w ogóle, czeka nas o wiele więcej niespodzianek.

Ale niepokój odbiera ci prawo do cieszenia się z życia. Zanurza Cię w świat negatywności, który sam tworzysz w swojej głowie, i nie wypuszcza Cię stamtąd, zmuszając do samotnego siedzenia wśród myśli o porażkach i niepowodzeniach.

Lęk zabiera nasz pokój dzisiaj, nie rozwiązując żadnych problemów jutro. Kradnie nam szansę na szczęście i napełnia nas lękami i wątpliwościami, które nas paraliżują i uniemożliwiają nam śmiałe posuwanie się naprzód.

Życie z lękiem to chodzenie z ciężarem w sercu i niespokojnym umysłem przez cały czas. Próbujesz żyć dobrze i szczęśliwie, ale nieustannie uginasz się pod ciężarem myśli. To ciągłe poszukiwanie rozwiązań nieistniejących problemów i marnowanie czasu na sytuacje, które istnieją tylko w Twojej głowie.

Życie z lękiem to wojna wewnętrzna w imię nieosiągalnego pokoju.

Czy znasz to uczucie?

Czytaj: Elektrownia słoneczna na dachach wieżowców we Wrocławiu!