„Lekarstwo” w kuchni: co może zastąpić tabletkę na ból głowy?

0
384
Bóle głowy przychodzą czasem do każdego i radzimy sobie z nimi na wiele sposobów. Zdjęcie: pl.freepik.com

W dzisiejszym szybkim życiu absolutnie nie ma czasu na zachorowanie. Dlatego, gdy pojawia się ból głowy, wielu nie próbuje zrozumieć, na czym naprawdę polega problem, ale połyka upragnioną pigułkę – i to koniec. Możesz jednak pozbyć się dyskomfortu bez uciekania się do leków.

Dziś opowiemy, co powoduje ból głowy i jak sobie z nim radzić.

Dlaczego głowa może boleć?

Kiedy mówimy o bólu głowy, ważne jest, aby zrozumieć, że przyczyny jego pojawienia się mogą być zupełnie inne: przeszłe urazy, ciśnienie krwi, guzy itp. Ale często mamy też do czynienia z migreną.

Przyczynami tego bólu głowy mogą być:

  • czynnik dziedziczny;
  • naprężenie;
  • stan po stresie;
  • u kobiet zmiany hormonalne, takie jak te związane z cyklem miesiączkowym;
  • zły sen: bardzo krótki lub bardzo długi;
  • warunki pogodowe: zmiana ciśnienia atmosferycznego, gwałtowny spadek temperatury powietrza.

Czytaj: Zwalcz ból głowy bez tabletek w jedyne 10 minut!

Jak radzić sobie z bólem głowy?

To się często zdarza: boli mnie głowa, połykam tabletkę, a najlepiej dwie, chwila i po problemie. Może to wskazywać, że masz do czynienia tylko z migrenami. Jednym ze składników leków przeciwbólowych jest kofeina. Wcześniej była używana w leczeniu migreny, a teraz jest zawarta w wielu lekach. Dlatego jednym ze środków na ból głowy są produkty zawierające kofeinę, takie jak kawa i herbata.

W takim przypadku kawa nie powinna być bardzo mocna ani rozcieńczana mlekiem lub śmietaną. Herbata w tym przypadku powinna być mocno zaparzona.

Nie ma innych pokarmów, o których wiadomo, że skutecznie łagodzą ból głowy.

Czytaj: Znajdź pracę w Krakowie nie wychodząc z domu. Ruszają Inżynierskie Targi Pracy

Jakie pokarmy mogą powodować bóle głowy?

Niemniej jednak istnieje cała lista pokarmów, które, jak udowodniono, wywołują migreny.

Alkohol. Jest to głównie wino czerwone, które zawiera dużo garbników. A także piwo, które jest bogate w gluten. Obie te substancje są silnymi prowokatorami bólu głowy.

Gorzka czekolada. Kakao ma prowokacyjny efekt, który występuje w gorzkiej czekoladzie w większych ilościach niż w mlecznej. Dlatego mleczna czekolada rzadziej powoduje migreny.

Orzechy. Spośród orzechów, orzeszki ziemne są uważane za najsilniejszy katalizator bólu głowy, podczas gdy migdały mają najmniejszy wpływ na ból głowy.

Ser. Mówimy konkretnie o odmianach mocno sfermentowanych, takich jak parmezan. Sery miękkie, takie jak „Mozzarella”, nie mają negatywnego wpływu.

Jeśli wyeliminujesz powyższe pokarmy z diety, możesz znacznie zmniejszyć ryzyko ataków migreny.

Jeśli jednak to nie pomoże, a ból nie ustąpi, należy natychmiast skontaktować się z wykwalifikowanym specjalistą, który pomoże dobrać lek odpowiedni dla danego przypadku, a przede wszystkim zbada Cię dokładnie.

johannesfloe.com – Art to remember