Letni festiwal fajerwerków okrywa niebo i ziemię kolorowymi światłami

0
217
Festiwal Latarni Kihoku w prefekturze Mie to wyjątkowy letni festiwal, podczas którego można zobaczyć spektakularne fajerwerki. Zdjęcie: Luu Hasegawa

Po raz pierwszy od trzech lat w Japonii odbył się spektakularny pokaz sztucznych ogni – i był on spektakularny. Z powodu pandemii Festiwal Latarni Kihoku nie odbył się od 2019 roku. Powrócił w 2022 roku, a fotograf Luu Hasegawa był pod ręką, aby udokumentować ten czarujący festiwal.

Odbywający się w portowym mieście Nagashima w Kihoku, w prefekturze Mie, festiwal jest letnim wydarzeniem, które zazwyczaj przyciąga tłumy. Widzowie tłumnie wychodzą, aby oglądać duże płócienne latarnie unoszące się na wodzie w porcie i pozostają do zmroku, aby podziwiać niesamowity pokaz sztucznych ogni.

Ten pokaz, zwany Saiun Kujaku (Tęczowy Paw), wykorzystuje geografię miasta, powodując kolorowe odbicia w wodzie. Hasegawa uczestniczył w tym wydarzeniu od wielu lat i zdobył umiejętność dokumentowania olśniewającego pokazu wizualnego, który pojawia się na niebie i w wodzie. Umiejętności techniczne są niezbędne, ponieważ całe niebo rozświetla się w ciągu zaledwie siedmiu sekund.

Zdjęcie: Luu Hasegawa

Dzięki jego zdjęciom zostajemy przeniesieni na Festiwal Latarni Kihoku i doświadczamy jego magii. Hasegawa zamieścił nawet krótki film pokazujący różne fajerwerki na festiwalu w ciągu ostatnich czterech edycji. Jeśli jesteś tak zahipnotyzowany jak my, zakreśl koniec lipca w swoim kalendarzu i przygotuj się na wycieczkę do Nagashimy w 2023 roku, aby zobaczyć, jakie jeszcze sztuczki mają w zanadrzu.

Czytaj: Szkoła Magii i Czarodziejstwa na Zamku Czocha

Po raz pierwszy od trzech lat odbył się Japoński Festiwal Latarni Kihoku.

Zdjęcie: Luu Hasegawa

Festiwal kończy się Saiun Kujaku – wspaniałym pokazem sztucznych ogni.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Zdjęcie: Luu Hasegawa
Zdjęcie: Luu Hasegawa

Czytaj: Da Shuhua – sztuka natryskiwania stopionego żelaza w celu tworzenia fajerwerków

Zobacz, jak fajerwerki ewoluowały w ciągu ostatnich czterech edycji.