Lew z prostą grzywą w chińskim zoo

0
337
Chińskie zoo zaprzecza ostrzyżeniu lwa.

Zdjęcia samca lwa w chińskim zoo z prostą grzywą stały się popularne w Internecie, wprawiając w zakłopotanie internautów na całym świecie, którzy zastanawiają się, jak to jest możliwe!

Wiele osób na całym świecie zastanawia się, jak personelowi chińskiego zoo udało się stworzyć taką prostą grzywę u lwa, ale oni twierdzą, że nic nie robili. Więc o co w tym wszystkim chodzi?

Grzywa lwia jest najbardziej rozpoznawalną cechą gatunku i chociaż jej wielkość i kolor różnią się pod względem różnych czynników, zarówno genetycznych, jak i środowiskowych, możemy powiedzieć, że nigdy nie ma tak schludnego, „salonowego” wyglądu.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Są jednak wyjątki, takie jak ten okaz w zoo, w Guangzhou, w Chinach, który ostatnio stał się popularny dzięki nienagannej grzywie, która wyglądała na stylizowaną na prostą grzywkę, którą czasami wybiera ludzka kobieta w salonie piękności. Niepowtarzalny wygląd wywołał kontrowersje w Internecie, a wielu oskarżało personel zoo o obcinanie sierści zwierzęcia bez żadnego powodu, czemu zoo wielokrotnie zaprzecza.

Czytaj: Król Lew w nowej odsłonie!

Tylko spójrzcie na tego lwa. Zamiast długiej i dzikiej grzywy ten biały lew ma krótką i dziwnie prostą grzywę. Trudno uwierzyć, że fryzura nie jest dziełem ludzi, ale pracownicy zoo w Kantonie upierają się, że nie zbliżali się do lwa z nożycami ani prostownicą. Według oficjalnego oświadczenia, obcinanie grzywy lwa jest zbyt niebezpieczne.

Czytaj: Lew najpierw przestraszył fotografa rykiem – a potem zaczął się uśmiechać

Sprawiając, że niegdyś sprężysta grzywa zwisała w dół, opiekunowie lwa informują, że przyczyną tej prostej grzywy są wysokie temperatury. Upierają się również, że nie będą ingerować w naturalne włosy białego lwa – wskazując na gęste i parne powietrze jako przyczynę tej fryzury.

Niewielu poważnie potraktowało oświadczenie zoo, a kilku użytkowników mediów społecznościowych oskarżyło nawet personel o kłamstwo, twierdząc, że kiedy ostatni raz odwiedzali to miejsce kilka miesięcy temu, lew miał normalną grzywę, a teraz wygląda jakby miał osobistego fryzjera.

Co myślisz? Czy jest jakaś prawda w twierdzeniach pracowników zoo, czy uważasz, że po prostu obcięli lwią grzywę jako jakiś dziwny dowcip? Daj nam znać w komentarzach poniżej!